3. Щутгарт обърна Леверкузен за петата си поредна победа

Щутгарт обърна Леверкузен за петата си поредна победа

Два гола на Какау обърнаха "аспирините" и приближиха Щутгарт на 2 точки от Лига Европа

Отборът на Щутгарт постигна петата си поредна победа в немската Бундеслига, след като се наложи с 2:1 над Байер (Леверкузен) в среща от 31-ия кръг. Домакините осъществиха пълен обрат на „Мерцедес-Бенц Арена” благодарение на Какау и се доближиха само на 2 точки от местата за Лига Европа. Леверкузен пък се прости с шансовете си за титлата.

Кийслинг изведе Леверкузен в 14-ата минута, но само пет минути по-късно Барнета си изкара червен картон, което бе използвано от Щутгарт. Два гола на Какау в 29-ата и 85-ата минути изковаха успеха за тима на Кристиан Грос.

Двубоят започна по отличен начин за гостите от Леверкузен. Барнета и Кроос пропуснаха преди Щефан Кийслинг да открие резултата още в 14-ата минута на двубоя на „Мерцедес-Бенц Арена”. Щефан Рейнарц асистира за попадението на нападателя, който реализира 20-ото си за сезона.

Само пет минути по-късно обаче Транкило Барнета си изкара на бързо втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко в следващите 70 минути.

Това веднага се отрази на играта на „аспирините” и в 29-ата минута Какау изравни резултата с 10-ия си гол за сезона. Кристиан Молинаро центрира и нападателят с глава не остави шансове на Рене Адлер.

До полувремето удар на Тони Кроос бе спасен и двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

Второто полувреме започна с надмощие за Щутгарт. Два последователни опита на Какау не намериха очертанията, а при третия Адлер спаси.

По-късно играта се успокои. Леверкузен съвсем не се бе предал, но ударите на Артуро Видал, Мануел Фридрих и Щефан Кийслинг излязоха в аут.

В 70-ата минута Кристиан Треш тресна напречната греда на вратата на „аспирините” и пропусна да осъществи пълен обрат.

Последваха силни минути за Леверкузен, но както често се случва при такива ситуации противникът стигна до попадение. В герой за домакините отново се превърна Какау. Той реализира пет минути преди края и донесе трите точки за тима на Кристиан Грос.

Така Щутгарт постигна пета поредна победа и събра 50 точки в актива си, като изостава само с 2 на Борусия (Дортмунд), който приема утре Хофенхайм, и на 4 от Леверкузен и Вердер Бремен. От своя страна Байер вече почти няма шансове за титлата. „Аспирините”, които допуснаха четвърта загуба в последните си пет мача, се смъкнаха на 4-ата позиция в класирането с 54 точки, на 7 от временния лидер Шалке три кръга преди края на сезона.