3. Щутгарт не може да бие 10 от Хофенхайм

Щутгарт не може да бие 10 от Хофенхайм

Майнц 05 регистрира пета загуба този сезон, Хановер обърна Борусия М с човек повече

Щутгарт не успя да победи с човек повече от 41-ата минута гостуващия Хофенхайм и вече в четири поредни мача в Бундеслигата е без успех. „Швабите” останаха в зоната на изпадащите, въпреки че дръпнаха с едно място и вече са 16-и с актив 12 точки от 15 мача, с 1 по-малко от Шалке 04, който приема Байерн в късния съботен мач.

Хофе излезе напред в резултата в 11-ата минута, когато Седжад Салихович откри резултата с удар от фронтална позиция в долния десен ъгъл на вратата на Улрайх. Асистенцията пък бе на Андреас Бек, който центрира.

Щутгарт съумя да стигне до изравнителен гол в 34-ата минута, когато Какау намери Мартин Харник в наказателното поле и австриецът не сбърка за 1:1.

Четири минути преди почивката ганаецът Исаак Ворсаа получи директен червен картон за грубо нарушение и остави съотборниците си с човек по-малко през втората част.

След подновяването на играта „швабите” логично натиснаха и Какау уцели гредата, а до края пропуски направиха голмайсторът Мартин Харник, Кристиан Траш и Павел Погребняк. Гостите също имаха своите шансове – чрез Седжад Салихович и Тобиас Вайс, но до края до нов гол не се стигна.

След срещата Хофенхайм запази 6-ото си място с актив от 23 точки.

Изненадата на сезона Майнц 05 претърпя пета загуба този сезон, след като падна с 1:2 при гостуването си на Айнтрахт във Франкфурт пред 51 000 зрители. Марко Рус откри резултата в 35-ата минута. В 42-ата Майнц изравни с гол на Андре Шурле от дузпа. Домакините стигнаха до успеха 6 минути преди края, когато Теофанис Гекас също бе точен от бялата точка. След срещата Майнц е втори с 30 точки, на 7 от лидера Борусия Дортмунд, който е с мач по-малко. Айнтрахт е 8-и с 23 точки.

Хановер 96 пък се поздрави с успех с 2:1 при гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах. „Червените” се възползваха от численото си превъзходство през второто полувреме след червения картон на Раул Марсело Бобадия в 43-ата минута при резултат 0:1. В 17-ата минута Майкъл Брадли бе открил резултата за Борусия. Голове на Майк Ханке с глава и Дидие Я Конан между 73-ата и 75-ата минута осигуриха 9-ия успех на Хановер този сезон. В края на мача Константин Рауш пък разтресе напречната греда. След срещата Хановер е 3-и с 28 точки. Борусия остава на последното, 18-о място със скромния актив от 10 точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)