3. Шалке излъга Майнц като гост

Шалке излъга Майнц като гост

Едно попадение реши крайния изход от срещата

Отборът на Шалке 04 успя да се наложи с 1:0 като гост на Майнц в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят бе интересен, но падна само едно попадение и Шалке успя да се поздрави с победата.

В 9-ата минута гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, но застаналият зад топката Клаас Ян Хунтелаар уцели гредата и нулевото равенство се запази.

Все пак Шалке успя да поведе в 30-ата минута, след като Джеферсън Фарфан стреля от около 10 метра и прати топката в мрежата на Майнц. До почивката нов гол не падна и полувремето дойде при резултат 0:1.

През втората част срещата бе равностойна, като имаше положения и пред двете врати, но Майнц не успя да изравни и гостите се поздравиха с успеха.

Загубата бе 6-та за Майнц и тимът е на 4-ото място със 30 точки. Шалке е 10-ти с 19.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)