3. Нико Ковач срещу Байерн на финал за Купата (ВИДЕО)

Нико Ковач срещу Байерн на финал за Купата (ВИДЕО)

Айтнтрахт излъга Шалке на "Фелтинс Арена"

Нико Ковач ще се изправи срещу бъдещия си отбор - Байерн (Мюнхен) във финала за купата на Германия. Това стана възможно след като настоящия тим на хърватина Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 1:0 гостуването си на Шалке в мач от полуфиналите на надпреварата, игран на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен.

Само преди няколко дни баварците официално обявиха, че Ковач поема Байерн от 1 юли. Само два месеца и половина по-рано обаче той може да лиши тима от мечтания требъл. Съставът, който в момента е воден от Юп Хайнкес, вече си осигури титлата в Бундеслигата, финала за Купата е на 19 май, а му предстои и полуфинал с Реал (Мадрид) в Шампионска лига.

Шемпф от Шалке пропусна добра възможност да открие резултата в 15-ата минута. Гостите отговориха с  две опасни атаки към вратата на домакините, но и те не успяха да вкарат. В 32-ата минута на срещата Калиджури стреля от разстояние, но топката рикошира в съпърников състезател и излезе в корнер. В следващата минута Храдецки изби топката над гредата.

През втората част отново се наложи на Храдецки да се справя с опасности пред вратата. Обратно на логиката Айнтрахт съумя да реализира в 75-ата минута. Йович се разписа след блестяща асистенция на Де Гузман.

Гостите завършиха двубоя с човек по-малко след директен червен картон на Желсон Фернандес в 81-ата минута.