3. Мисимович и Дзеко разпиляха Хофе

Мисимович и Дзеко разпиляха Хофе

4:0 за Волфсбург пред 28 107 зрители на „Фолксваген Арена”

Волфсбург загря с 4:0 над Хофенхайм за домакинството си на Фулъм в ¼-финала реванш в Лига Европа, който ще се играе в четвъртък.

Шампионът на Германия записа лесен успех на „Фолксваген Арена” като над всички в срещата бяха Мисимович и Дзеко.

Националите на Босна и Херцеговина разпиляха защитата на Хофе и можеха да отбележат още попадения във вратата на Хаас.

В 25-ата минута Гентнер центрира към Дзеко и голмайсторът не сгреши за 1:0. „Вълците” се развихриха през втората част и отбелязаха три безответни попадения.

В 51-ата минута италианският бранител Барзали се възползва от асистенция на Мисимович и удвои преднината на домакините.

В 74-ата Мисимович вкара след пас на Дзеко, а две по-късно нападателят завърши страхотна атака, минала през плеймейкъра на Волфсбург и Графите за 4:0.

28 107 зрители станаха свидетели на успеха на шампионите, след който отборът на Волфсбург е на 9-а позиция в Бундеслигата с 43 точки.

Хофенхайм са на 11-а позиция с 34 след 29 изиграни кръга.