3. Майнц излъга Санкт Паули в голов трилър и излезе на второ място в Бундеслигата

Майнц излъга Санкт Паули в голов трилър и излезе на второ място в Бундеслигата

Мачът, игран на "Милернтор", завърши 4:2 в полза на Майнц

Отборът на Майнц постигна важна победа като гост на Санкт Паули в среща от 17-ия кръг на Бундеслигата. Мачът, игран на „Милернтор”, завърши 4:2 в полза на гостуващия тим, а победата изкачи Майнц на второто място в класирането.

Резултатът бе открит в  10-ата минута от Андре Шурле. Футболистът на гостите стреля от близко разстояние и прати кълбото в мрежата на Санкт Паули.

Малко преди да изтече първият половин час от срещата Майнц стигна до втори гол, а точен отново бе Шурле. Играчът стреля от границата на наказателното поле и отново вратарят на домакините Хайн нямаше шанс.

Все пак Санкт Паули се върна в мача с попадение на Матиас Леман в 33-ата минута. Малко преди почивката обаче Майнц отбеляза трети гол, който бе вкаран от Сзалай.

В 63-ата минута Леман отново намали преднината на гостите само на едно попадение.

Всичко обаче приключи малко преди края на срещата, когато падна и четвъртият гол за Майнц. Точен този път бе Марко Калигиури.

Победата осигури нови три точки на Майнц и тимът е на 2-ото място с актив от 33 точки. Санкт Паули е 15-ти със 17.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)