3. „Малката” Борусия отдалечи Хамбургер от Eвропа с 1:0 у дома

„Малката” Борусия отдалечи Хамбургер от Eвропа с 1:0 у дома

Мьонхенгладбах поднесе поредната изненада в Германия с победата си над Хамбургер

Борусия Мьонхенгладбах победи Хамбургер с 1:0 в мач от 28-я кръг на немската Бундеслига. „Жребчетата” поднесоха поредната изненада в настоящия кръг, след като важни двубои и точки загубиха Байерн, Байер и Борусия Дортмунд. Единственият гол в срещата стана дело на Роел Брувер, с който бранителят подсигури оставането на тима си в Бундеслигата, а същевременно лиши Хамбургер от голяма част от шансовете си да се класира в евротурнирите.

Домакините бяха близо до гола още в първата минута, когато Марко Ройс напредна по лявото крило със светкавично темпо. Той намери Карим Матмур, който стреля незабавно от 16-ина метра. Франк Рост изпита сериозни затруднения под рамката на гостите, но все пак успя да отклони удара достатъчно за да предотврати гол.
Бруно Лабадия бе заложил на подчертано офанзивна постройка за гостуването на „червените гащета”, но доказаните голмайстори като Младен Петрич, Рууд Ван Нистелрой, Пьотър Троховски, Зе Роберто, който изигра мач номер 300 в лигата и Хосе Паоло Гереро не намериха верния път към вратата на Логан Бейли.

Брувер  отбеляза решаващото попадение две минути преди края на първата част. Хуан Аранго центрира от фаул в малкото наказателно поле, там Давид Розенал игра с глава. Топката отскочи от Денис Аого и попадна в краката на Брувер, който шутира точно от пет метра разстояние.

През втората част Хамбург достигна до няколко добри положения, но в крайна сметка на гостите липсваше завършващия удар.
С 34 точки във временното класиране Борусия заема 12-ото място. Хамбург остана на шестата позиция, но вече е на четири точки зад Вердер Бремен, който заема последната квота за Лига Европа.