3. Леверкузен и Вердер си поделиха по точка

Леверкузен и Вердер си поделиха по точка

Двата тима завършиха 2:2 при голово шоу

Байер (Леверкузен) и Вердер завършиха 2:2 в едно от дербитата от 7-ия кръг на Бундеслигата.

Докато погледите на почти цяла Германия бяха насочени към сблъсъка между Борусия (Дортмунд) и шампиона Байерн (Мюнхен), зрителите на "БайАрена" видяха един не по-малко интересен и оспорван двубой, в който и двата състава могат да съжаляват за пропуснатата победа.

"Аспирините" поведиха с попадение на Патрик Хелмес в 16-ата минута, но в началото на второто полувреме два бързи гола на Уго Алмейда и Марко Марин изведоха гостите напред в резултата. "Бременските музиканти" имаха няколко ситуации, при които можеха да решат всичко в своя полза, но вместо това резервата Ерен Дердюк подели точките с великолепно изпълнение в 78-ата минута.

Преди почивката Леверкузен диктуваше събитията на терена и закономерно поведе. Архитект на гола беше Транкило Барнета, който напредна мощно през център и умело изведе Патрик Хелмес зад защитата на бременци. Нападателят не се колеба дълго и с прецизен удар по даигонала откри резултата. Вердер веднага отговори и опита да изравни, но Марко Марин и Марко Арнаутович стреляха неточно от изгодни позиции.

Старши треньорът на гостите Томас Шааф направи добър ход и на полувремето смени Филип Баргфреде с Уго Алмейда. Португалският национал много скоро се отблагодари за доверието и възстанови равенството от фаул. Малко по-късно хубава контраатака на гостите завърши с подаване на Аарън Хънт към Марин и крилото отблизо простреля Рене Адлер - 1:2.