3. Кьолн изненада Щутгарт като гост в битката на дъното в Бундеслигата

Кьолн изненада Щутгарт като гост в битката на дъното в Бундеслигата

Подолски донесе успеха на отбора си малко преди края

В мач от 13-ия кръг в Първа Бундеслига на Германия отборът на Кьолн се наложи като гост на Щутгарт с минималното 1:0. Двубоят бе равностоен, като домакините владееха малко повече топката от съперника си, но отсъдената в 82-ата минута дузпа за гостите бе реализирана и по този начин Кьолн се поздрави с успеха.

През първата част Какау имаше няколко възможности за отбелязване на гол за Щутгарт, но на два пъти вратарят на гостите Мондрагон се намеси, а при третия изстрел кълбото не намери очертанията на вратата. За Кьолн положения изпуснаха Мартин Ланиг и Миливое Новакович. Гол през първата част не падна и почивката дойде при нулево равенство.

През второто полувреме отново Какау имаше възможност да вкара, но не успя да прати топката зад Мондрагон. Пропуски направиха и Павел Погребняк и Тимо Гебхарт. В 82-ата минута срещу Новакович бе извършено нарушение и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Лукас Подолски и с чудесен удар с левия крак в десния ъгъл на вратата и донесе победата на Кьолн.

Загубата остави Щутгарт на 16-ото място с 11 точки, а Кьолн е 17-ти със същия актив, но по-лоша голова разлика.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)