3. Курани качи Шалке на върха в Бундеслигата

Курани качи Шалке на върха в Бундеслигата

2:0 за "кралскосините" при гостуването на Леверкузен

Шалке се възползва по най-добрия начин от днешната загуба на Байерн (Мюнхен) и оглави временното класиране на Бундеслига.

Възпитаниците на Феликс Магат победиха с 2:0 Байер (Леверкузен) пред 30 210 зрители на „Бай Арена”. Двете попадения паднаха в първия половин час от мача, като техен автор бе Кевин Курани.

Това бе първа победа за тима от Гелзенкирхен в Леверкузен от 2004 година.

Шалке вече са първи с 58 точки, с две повече от Байерн и 5 пред третия Леверкузен.

Дербито на Бундеслигата започна по най-добрия начин за гостите от Гелзенкирехен. В 10-ата минута защитникът на „кралскосините” Хьоведес намери в наказателното поле Курани и голмайсторът прати топката в мрежата на Адлер.

Последваха още две добри възможности за гол пред играчите на Шалке, но Бордон и Еду не бяха точни. В 27-ата минута тимът на Феликс Магат нанесе втория си удар. Отлична работа на Фарфан по дясното крило, удар на Курани и 2:0. До края на първото полувреме Леверкузен не успяха дори да намалят резултата, като шут на Кроос не намери целта.

Юп Хайнкес направи две промени в своя състав на почивката като на терена се появиха Бендер и Кадлец. Това обаче не промени нещата на терена. Ракитич направи няколко отлични атаки, а Хьоведес бе на два пъти близо до гола. И Сарпей влезе да спасява „аспирините”, но добрите положения пред Нойер липсваха.

Едва в края пред Кадлец и Барнета се откриха добри положения, които обаче не бяха реализирани.

2:0 за Шалке и тимът на Магат вече е с 2 точки аванс пред Байерн в борбата за титлата. Мачът от 28-ия кръг на шампионата бе изгледан на живо от селекционера на Германия Йоаким Льов.

Леверкузен – Шалке 0:2

(0:1) Курани 10’
(0:2) Курани 27’

Леверкузен: Адлер; Швааб (46’ Кадлец), Фридрих, Хийпия, Кастро; Рейнарц, Аугусто (60’ Сарпей), Кроос, Барнета; Хелмес (46’ Бендер), Дердийок;

Шалке: Нойер; Вестерман, Хьоведес, Бордон, Рафиня; Матип, Клуге (77’ Мориц), Ракитич, Еду (68’ Хао); Фарфан, Курани (88’ Шмитц);

Жълти картони: Шааб, Кроос, Кадлец (БЛ); Бордон, Ракитич (Ш);
Стадион: „Бай Арена”, Леверкузен, 30 210 зрители;
Съдия: Михаел Вейнер;