3. Кайзерслаутерн би Нюрнберг с 3:1, Мицански не игра

Кайзерслаутерн би Нюрнберг с 3:1, Мицански не игра

Хонфенхайм смачка Айнтрахт с 4:0 като гост

Отборът на Кайзерслаутерн постигна нова победа, след като се наложи с 3:1 над тима на Нюрнберг. Срещата се игра на стадион „Ийзи Кредит” и бе от програмата на 13-ия кръг на първа Бундеслига. Българинът Илиян Мицански пък остана резерва за гостите, които завършиха мача с човек по-малко, след като Петсос си изкара директен червен картон в 79-ата минута.

Двубоят пък започна с летящ старт за гостите, които поведоха още в 4-та минута, когато точен бе Ривич. Натискът на „червените дяволи” продължи и след този гол и в 12-ата Ривич центрира в наказателното поле, където Иличевич се извиси над всички и с глава удвои преднината на „лаутерите”. В 33-ата минута пък самият Иличевич се превърна в асистент, след като подаде за попадението на Лакич.

Втората част стартира с по-добра игра на домакините и в 67-ата Мак върна единия гол – 1:3. В 79-ата минута пък гостите останаха с човек по-малко, тъй като Петсос си изкара директен червен картон. В 83-ата минута пък Нюрнберг пропусна възможността да нажежи двубоя до край, след като Шибер не успя да реализира дузпа.

След тази победа „червените дяволи” се намират на 13-о място в подреждането с актив от 14 точки, докато Нюрнберг е 10-и с 18 пункта.

В друг мач от този 13-и кръг на Бундеслигата, отборът на Хофенхайм стигна до изключително силна победа с 4:0 над тима на Айнтрахт, в мач игран на „Комерсбанк Арена”.

Двубоят започна силно за Хофе и в 31-ата минута Вукчевич откри след хубава асистенция на Руди. В 69-ата минута пък Ибишевич направи 2:0, а в 70-ата отново той направи преднината на гостите класическа. Крайното 4:0 оформи Млапа в 90-ата минута.

След тази победа Хофенхайм се намира на 5-о място в класирането с 21 точки. Айнтрахт пък е 7-и с 20 точков актив.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)