3. Какао разпиля „козлите”

Какао разпиля „козлите”

Бразилецът вкара 4 гола за крайното 5:1 на „Райн Енерги Щадион”

Отборът на Щутгарт постигна невероятна победа с 5:1 като гост на Кьолн, в мач от 23-ия кръг на немската Бундеслига, игран на „Райн Енерги Щадион”. В главно действащо лице се превърна нападателят на швабите Какау, който вкара цели четири гола.

Двубоят започна с натиск от страна на Щутгарт, а удар в 5-та минута на Какау бе спасен от вратаря на домакините. В 12-ата бившият нападател на българския Литекс Миливое Новакович можеше да изведе своите напред, но бе надигран от Йенс Леман.

Така дойде 13-ата минута, когато Какау откри резултата, след като получи на добра позиция от Кристиан Молинаро. След гола гостите продължиха да натискат и в 31-ата минута Какау удвои преднината на своите, а в 38-ата отново той направи резултата класически в полза на Щутгарт.

След това попадение „козлите” опитаха натиск и до края на полувремето притесниха сериозно Йенс Леман и бранителите пред него. В 44-ата минута Кьолн все пак успя да стигне до попадение, което бе дело на Кристофър Шорх след асистенция на Адил Чихи – 1:3.

През второто полувреме швабите отново бяха по-активният тим на терена и в 70-ата минута Погребняк направи 4:1, след като засече с глава центриране отдясно на Роберто Хилберт. Четири минути по-късно Какау направи позора на Кьолн пълен с четвъртия си гол в мача, оформяйки крайното 5:1.

След тази победа Щутгарт се изкачи на 9-о място във временното класиране с актив от 31 точки. Домакините от Кьолн пък са 14-и с 25 спечелени точки.