3. Хеттрик на Раул донесе четвърта поред домакинска победа на Шалке

Хеттрик на Раул донесе четвърта поред домакинска победа на Шалке

Нюрнберг също се наложи у дома, надделявайки над третия Хановер, с 3:1

Шалке 04 продължи с изкачването си във временното подреждане на Бундеслигата, след като записа четвърта поредна домакинска победа в шампионата, надделявайки над Кьолн с 3:0 в мач от 17-ия кръг на надпреварата.

И трите попадения за възпитаниците на Феликс Магат бяха дело на испанската звезда Раул. Бившият нападател на Реал Мадрид откри резултата на „Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен точно след изтичането на първия половин час игра след пас на Ракитич, а 20 минути по-късно удвои аванса на своите.

Резултатът се запази такъв до самия край на срещата, но две минути преди края на редовните 90 Раул Гонзалес оформи своя хеттрик.

След третия си успех в последните си пет двубоя от Бундеслигата „кралскосините” събраха 22 точки в своя актив и вече изостават само на четири от шестия Байерн (Мюнхен), който обаче има мач по-малко.

Със същия точков актив вече е и тимът на Нюрнберг, който стигна до домакинска победа, но с 3:1, в съботния си мач от 18-ия кръг, след като се наложи над третия в класирането Хановер 96.

Първата победа на състава след пет безуспешни мача в Бундеслигата стана факт, след като американският национал Стивън Черондолу си вкара автогол в 28-мата минута и така даде аванс на домакините, а само три минути по-късно Андреас Волф удвои преднината на Нюгнберг след асистенция на Щибер.

Гостите от Хановер успяха да върнат едно попадение чрез Сержио Пинто в 70-ата минута, но асистентът на второто попадение Щибер оформи крайното Нюрнберг – Хановер 3:1 в 82-рата минута на срещата, която се проведе на „ИзиКредит Щадион”.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)