3. Херта и Домо продължават да затъват след 1:1 с Майнц у дома

Херта и Домо продължават да затъват след 1:1 с Майнц у дома

Българинът се появи в игра в 74-ата минута, когато замени Теофанис Гекас

Отборът на Херта (Берлин) продължава да затъва главоломно в Първа Бундеслига, след като отново не успя да стигне до победа, този път при домакинството си на новака Майнц, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на „Олимпиащадион”, а българският нападател на столичани Валери Домовчийски се появи в игра в 74-ата минута, но не съумя да помогне с нищо на своя състав.

Двубоят започна с лек домакински натиск, а пред вратата на Майнц набързо се изредиха няколко ъглови удара. След 30-ата минута столичани започнаха да опитват късмета си основно чрез изстрели от средна дистанция, но и те не донесоха на Херта желания резултат. Така се стигна до 37-ата минута, когато новаците от Майнц попариха „Олимпиащадион”. Тогава Жавай изведе Банс на страхотна позиция, а вторият не сбърка, откривайки резултата – 1:0. До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

През втората част домакините хвърлиха всички сили в атака в търсене на промяна на статуквото. Техният натиск даде резултат още в 51-ата минута, когато Сисеро центрира отдясно в наказателното поле на Майнц, където Адриан Рамос се извиси над всички и глава възстанови равенството – 1:1. В 73-ата минута в игра се появи и българският национал Валери Домовчийски, който замени Теофанис Гекас. В 78-ата Херта изпусна страхотна възможност за гол, след като Рамос стреля опасно, но кълбото срещна напречната греда на вратата на гостите. До края на двубоя силите на столичани не стигнаха за нищо повече и така те затънаха още повече на дъното в Първа Бундеслига.

След това равенство домакините останаха дълбоко на дъното във временното класиране с едва 12 събрани точки, на 7 от спасителния бряг. Новаците от Майнц пък продължават с доброто си представяне и в момента са 8-и с актив от 31 точки.