3. Хановер победи Фрайбург в дербито на опашкарите

Хановер победи Фрайбург в дербито на опашкарите

Гостите от Хановер победиха с 2:1 Фрайбург и изплуваха от зоната на изпадащите

Хановер победи Фрайбург като гост с 2:1 и се измъкна от зоната на изпадащите, но вкара Фрайбург там. Гостите поведоха в 63-та минута, чрез Елсон. Равенството бе върнато в 70-ата от Абдесадки, но 3 минути по-късно бе оформено крайното 1:2 от Бругинг.

Двата отбора изиграха доста скучно, но тактически много добро първо полувреме. Играчите владееха топката в центъра и правеха всичко възможно, за да не допуснат голове в своите врати. Всички бяха наясно, че срещата е много важна за тях, поради което играеха много внимателно и съсредоточено.

През втората част обаче играта се преобрази и играчите започнаха да търсят повече пространства и се стигна до много интересни атаки. Едва в 63-ата минута гостите успяха да си пробият път до вратата на Фрайбург и резултатът беше открит от Елсон.  Отговорът на домакините не закъсня и резултатът бе изравнен в 70-ата минута от Абдесадки.

Крайното 1:2 бе оформено само 3 минути по-късно. Бругинг успя да се измъкне добре от защитата на домакините и отбеляза второ попадение в актива на Хановер.

Победата измъкна Хановер от зоната на изпадащите и вкара Фрайбург в нея. Двата отбора са на 16-та и 17-та позиция с равен брой точки – по 20.