3. Хановер и Майнц бият с по 3:2

Хановер и Майнц бият с по 3:2

Хановер спечели домакинството си на Хамбургер, а Майнц победи като гост Мьонхенглабах

Хановер победи Хамбургер с 3:2 в зрелищен двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата. Домакините поведоха в 31-ата минута чрез Ларс Стиндъл. Хамбургер обърна с голове на Хунг Мин Сон в 40-ата и 54-ата минута на срещата, а Кристиан Шулц възстанови равенството пет минути по-късно. Крайното 3:2 оформи Мике Ханке в последната минута на редовното време с хубав гол с глава.

В друг мач от Бундеслигата, игран тази вечер, опашкарят Борусия Мьонхенгладбах загуби с 2:3 домакинството си на третия във временното класиране, преди тази среща, Майнц. Домакините откриха резултата в 53-ата минута на срещата чрез Марко Реус. В 64-ата Андре Шурле изравни, но пет минути по-късно Реус отбеляза второто си попадение и възстанови преднината от един гол на своя отбор. Последваха силни минути за Сами Алаги, който първо 76-ата минута на срещата изравни, а в 88-ата с прекрасен гол с глава изведе Майнц напред, лишавайки отбора на домакините от жизнено важни три точки. Така отборът на Борусия Мьоненгладбах остана закотвен на предпоследното 17-о място.

След изиграните срещи Майнц излиза на второ място във временното класиране, на седем точки след лидера Дортмунд. Хановер е 4-и с 22 точки, а Хамбургер падна на 9-а позиция с 18.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)