3. Хамбургер разнищи Щутгарт у дома (видео)

Хамбургер разнищи Щутгарт у дома (видео)

"Бургерите" спечелиха с 4:2, Марика с гол и червен картон за Щутгарт

Хамбургер разнищи у дома Щутгарт с 4:2 в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Резултата откри Пьотр Троховски още в 4-ата минута на срещата. Пет минути по-късно Марика изравни, но в 16-ата румънецът бе изгонен и остави съотборниците си с човек по-малко. В 29-ата минута Джонатан Питройпа вкара за 2:1 в полза на Хамбургер, а 3:1 направи Младен Петрич десетина минути преди края на първата част. Кристин Гентнер намали на 3:2 минута след подновяването на играта, а влезлият през втората част за Хамбургер, Рууд Ван Нистелрой оформи крайния резултат в 60-ата минута.

Срещата започна равностойно и двата отбора си размениха по едно попадение още в началните минути. Пьотр Троховски изведе Хамбургер напред в 4-ата минута с хубав удар от границата на наказателното поле.

Пет минути по-късно Киприан Марика изравни, разписвайки се с глава след хубаво центриране на Артурк Бока. В 15-ата минута румънецът си изкара жълт картон, а само минута по-късно получи и втори, който го превърна от герой в грешник за своя отбор.

Домакините се възползваха по най-добрия начин от численото си превъзходство и отбелязаха още две попадения до края на първата част.

В 29-ата минута Джонатан Питройпа направи резултата 2:1 в полза на Хамбургер след подаване на Давид Яролим .

Десетина минути преди края на полувремето Младен Петрич увеличи преднината на домакините. Асистент на това попадение бе Тунай Торун, който подаде и за първия гол на Хамбургер.

Не беше изминала и минута от началото на втората част, когато Кристиан Гентнер намали резултата на 3:2 с удар от точката за изпълнение на дузпа.

В 58-ата минута в игра за Хамбургер се появи Рууд ван Нистелрой, който замени Хюнг Мин Сон. Две минути след като влезе в игра, холандският нападател вече беше в прегръдките на своите съотборници. Нистелрой бе изведен от Младен Петрич и се разписа от десетина метра в долния ляв ъгъл на вратата на Щутгарт.

Така отборът на Хамбургер се изкачи на 7-а позиция в Бундеслигата, а Щутгарт продължава да затъва надолу и заема 16-о място във временното класиране преди мачовете на опашкарите Кьолн и Мьонхенгладбах.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)