3. Хамбургер получи пет гола от Хофенхайм преди реванша срещу Фулъм

Хамбургер получи пет гола от Хофенхайм преди реванша срещу Фулъм

По този начин Хофе сложи край на серията си от седем поредни мача без успех

Хофенхайм разниши Хамбургер за победата с 5:1 в мач от 32 кръг на Бундеслигата.

По този начин Хофе сложи край на серията си от седем поредни мача без успех, докато Хамбургер загуби шанс за участие в евротурнирите, поне според класирането си в германското първенство.

С по два гола за успеха на домакините се отличиха Ведад Ибишевич и Чинеду Обаси, а едно попадение добави Сеяд Салихович. Почетния гол за Хамбургер бе реазилиран от Роберт Теше. Гостите завършиха мача с 10 души след червения картон на Толгай Арслан минута преди края.

Поражението остави Хамбургер на седмо място, на осем точки от зоната, даваща право на участие в Лига Европа през есента.

До края на сезона има още два кръга и това означава, че северняците нямат математически шансове за класиране за евротурнирите заради позицията си в класирането.

Единственият шанс, който остава на Хамбургер е спечелването на Лига Европа през този сезон. Тимът на Бруно Лабадия в четвъртък гостува на Фулъм в полуфинален реванш. Първият мач завърши 0:0.