3. Хамбург остана в играта за Европа след трудно 2:1 над Бохум

Хамбург остана в играта за Европа след трудно 2:1 над Бохум

Северняците с втора победа за последните девет години като гост на Бохум

Хамбург записа рядка победа като гост на Бохум, побеждавайки тима на Хайко Херлих с 2:1. Рууд Ван Нистелрой изигра решаваща роля в последните минути на срещата. Холандецът изкара крайно спокойни 70 минути, след което обаче се развихри и предизвика победното попадение, което бе записан като автогол на Андреас Йохансон.

Срещата започна със силен домакински натиск. В първите 15 минути Бохум сътвори две добри възможности за гол, но те не бяха реализирани от Златко Дедич и Жоел Епале. Оживлението в редиците на Хамбург започна едва след първия четвърт час игрово време. Тунай Торун стреля заплашително от границата на наказателното поле, но Филип Хеерваген бе нащрек на вратата за Бохум.

Гостите успяха да поведат в 18-ата минута, когато ъглово центриране на Денис Аого бе засечено с глава от Роберт Теше, който реализира първия си гол за сезона.
Домакините реагираха със страховит удар на Дедич от 30 метра, който разтресе дясната греда на Франк Рост в 27-ата минута. Кратко след това нова добра възможност се откри и пред играчите на Хамбургер. Младен Петрич се озова на чиста стрелкова позиция, но от шест метра успя единствено да прати топката над напречната греда.

В 32-ата Дедич все пак намери целта и върна тима си в срещата. Словенецът порази вратата на Рост с нов далечен удар, след като получи топката от Епале.

След паузата Бохум създаде още отлични възможности пред вратата на Рост. Те обаче не бяха оползотворени. Щедрото отношение на домакините към головите възможности се оказа в помощ на Хамбург.

Рууд Ван Нистелрой, който до 74-ата минута бе абсолютен фигурант на терена напомни за таланта си. Нападателят проби в наказателното поле и опита моментален удар, който  прелетя встрани от лявата греда. Това изведе Нистелрой от летаргичния му сън и нападателят се нахвърли върху противниковата отбрана. В 86-ата минута той се размина с топката от шест метра разстояние. Секунди след това Нистелрой стреля от границата на наказателното поле, но отново не сполучи. Късметът му обаче сработи две минути по-късно. Зе Роберто центрира остро в пеналта на Фрайбург. Там най-бързо до кълбото достигна именно холандският таран, който засече кълбото, а то се отклони от бранителя Андреас Йохансон и спря в мрежата за 2:1. С това Хамбургер взе едва втората си победа като гост на Бохум за последните девет години.
С трите точки северняците запазиха шансове в борбата за евротурнирите. Вниманието на момчетата на Бруно Лабадия обаче със сигурност е насочено към Лига Европа, където клубът има всички шансове да се класира на финала, който ще се играе на собствения им стадион.

Бохум виси опасно над зоната на изпадащите с актив от 28 точки и една пред 16-я Хановер.