3. Германският танк сравни Бразилия със земята - 7:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германският танк сравни Бразилия със земята - 7:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Клозе влезе в историята, а Бундестима унизи по невиждан начин домакина на Мондиала и чака своя съперник на финала

Германия сравни Бразилия със земята в невиждан погром в първия полуфинал на световното първенство. Бундестимът показа уникална ефективност и унизи Селесао със 7:1.

Домакините отнесоха невиждан погром още след първите 45 минути, в които Миро Клозе счупи рекорда на Роналдо за най-много голове на световни финали, а мрежата на Селесао разпечатаха още Кроос (2), Мюлер и Кедира. След почивката Андре Шюрле влезе от пейката и заби нови два гола, а в последната 90-а минута Оскар вкара почетен гол за Бразилия.

Победата е рекордна за полуфинал на световни финали, а поражението е най-голямото в историята на Бразилия. Кариоките претърпяха огромен крах след 62 поредни мача без загуба на домашен терен, като последното им поражение в официален мач на тяхна територия беше през 1975 година при 1:3 от Перу.

На финала в Рио де Жанейро Германия ще се изправи срещу победителя от втория полуфинал между Аржентина и Холандия.

Без контузената голяма звезда Неймар и наказания капитан Тиаго Силва, кариоките бяха брутално прегазени през първото полувреме, в което инкасираха цели 5 гола.

Точно преди 24 години на този ден (8 юли) Германия спечели последната си световна титла след 1:0 над Аржентина на финала в Рим през 1990 година. Но тази вечер на „Еестадио Минейрао” в Бело Оризонте немците бяха подготвили нещо невиждано, което разплака бразилската публика още на почивката.

Йоахим Льов пусна същите 11, които се справиха с Франция на четвъртфинала с 1:0, но проблемите бяха за Сколари. Липсата на Неймар го принуди да пусне младия Бернард, който остана незабележим на терена, а Данте замени капитана Тиаго Силва в центъра, но съотборниците му от Байерн Мюнхен направиха вечерта черна за него.

Бразилия започна с традиционната агресивна преса и нищо не предполагаше случилото се от 11-ата до 29-ата минута, когато Германия буквално помете своя домакин с 5 гола.

Тони Кроос центрира от корнер, Давид Луис забрави за Томас Мюлер, който остана напълно сам и простреля Жулио Сезар с десния крак от въздуха за 1:0 в 11-ата минута.

Германия привидно се дръпна назад и нанесе втори удар в 23-ата минута. Този път Клозе беше оставен сам, Сезар спаси първия му удар, но при добавката Клозе не сбърка и влезе в историята с рекордния си 16-и гол на световни финали и така задмина досегашното върхово постижение на Роналдо от 15 гола. Клозе е и първият играч, който бележи на 4 различни Мондиала.

Шокът за Бразилия беше пълен и кариоките сбъркаха топката веднага след центъра, Филип Лам заложи топката за Тони Кроос, който с точен удар намери долния ляв ъгъл за 3:0.

Гробна тишина обхвана стадиона в Бело Оризонте и само германските фенове огласяха трибуните с песните си.

Бразилската защита буквално се разпадна и сякаш я нямаше. В 26-ата минута Кедира и Кроос размениха пасове и халфът на Байерн с лекота вкара втория си гол отблизо за 4:0.

Германската машина не показа милост и след още три минути Кедира намери Йозил, който технично му върна с петичка и полузащитникът на Реал Мадрид имаше цялото време на света да прати в мрежата – 5:0 и пълен шок!

Удар на Кроос рикошира и мина на сантиметри до гредата, а до почивката Бразилия не знаеше къде се намира. Половината фенове в жълто по трибуните плачеха, други изпратиха Селесао с освирквания на почивката, а немската агитка се наслаждаваше на мач за историята.

Сколари извади Хълк и Фернандиньо на почивката и пусна Рамирес и Паулиньо. Домакините опитаха да донесат поне малко радост на своите фенове в началото на втората част.  Фред накара Нойер да прави първо спасяване едва в 51-ата минута.

Нойер напълно отчая Рамирес и спаси силен негов удар, а после спря дъха на всички като успя с тяло да извади встрани в корнер мощна добавка на Паулиньо от няколко метра.

Льов пусна Шюрле и извади новия най-велик голмайстор на световни финали, а нападателят на Челси продължи головото шоу.
Сезар попречи на Мюлер да отбележи нов гол, а после излезе далеч напред, за да избие отново пред Мюлер.

Филип Лам обаче остана сам по десния фланг и пусна по земя за Шюрле, който с лекота се разписа от границата на вратарското поле за 6:0 след 69 минути.

Най-голямата загуба въобще в историята на Бразилия досега беше през 1920 година на Копа Америка – 0:6 от Уургвай. Този рекорд беше застрашен.

11 минути преди края след тъч отляво Мюлер прехвърли назад по въздуха за Шюрле без да гледа, а той овладя и от малък ъгъл препарира вратаря с воле, което закачи напречната греда и опъна мрежата за 7:0. Така това официално стана най-тежката загуба в историята на бразилците.

В последната минута на редовното време Йозил пропусна сам срещу Сезар, а в ответната атака Оскар се освободи от прекия си пазач отляво и с десния крак опъна мрежата – почетен гол за 7:1.

Германия постави Бразилия безмилостно на колене и очаква с огромно самочувствие втория претендент за световната титла, който ще бъде излъчен в мача Аржентина – Холандия в сряда вечер.

Още преди края на мача по бразилските улици се разиграха сцени на насилие и недоволни фенове на домакините превърнаха страната в бойно поле, а силите за сигурност бяха мобилизирани.

Бразилия - Германия 1:7