3. Германия и Гана не излъчиха победител в исторически мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германия и Гана не излъчиха победител в исторически мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата тима си вкараха по две попадения и поделиха точките

Германия и Гана не се победиха и завършиха при резултат 2:2 мача помежду си от Група G на Мондиал 2014.

Срещата се игра на стадион "Ещадио Кастелао" във Форталеза и ще остане в историята, защото в нея бяха записани няколко рекорда, а освен това бе прекъсната серията от седем поредни победи на Бундестима в официални двубои.

Иначе германският селекционер Йоаким Льов отново заложи на схема без типичен таран, като ролята на „скрита деветка” бе поверена на Томас Мюлер, който често я отстъпваше на Марио Гьотце или Месут Йозил.

Любопитна подробност от този мач е, че двама братя се изправиха един срещу друг, тъй като Кевин-Принс и Джером Боатенг бяха титуляри, съответно за Гана и Бундестима. В един момент пък на терена за „черните звезди” се подвизаваха и още двама братя – Джордан и Андре Аю, като последният дори вкара попадението за 2:1.

Иначе мачът започна равностойно, а в 10-ата минута, след центриране на Гьотце, топката стигна до Мюлер, който подаде технично към Тони Кроос, чийто удар бе блокиран.

„Черните звезди” отговориха три минути по-късно, когато Кристиан Атсу отправи мощен шут към Мануел Нойер, но стражът на Байерн (Мюнхен) се намеси решително.

В 18-ата минута пък Сами Кедира опита силата на своя удар, но не затрудни вратаря на Гана.

Четвърт час по-късно Съли Мунтари изстреля истински снаряд към вратата на Германия, ала Нойер отново се справи.

Последваха няколко многоходови атаки на Бундестима, а в 37-ата минута Марио Гьотце бе изведен зад гърба на отбраната, но стреля право в ръцете на Дауда.

В последната минута на първото полувреме пък Мануел Нойер увисна след центриране от корнер, ала ганайците не се възползваха и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Това не бе добра новина за африканците, защото статистиката на Германия от последните 13 мача на световни финали, завършвали 0:0 до почивката, не включваше нито една загуба, при седем триумфа на Бундестима.

Преди началото на второто полувреме Йоаким Льов направи една промяна в тима, като извади Джером Боатенг и го замени с Шкодран Мустафи. Малко след това Германия поведе.

Това стана в 51-ата минута, когато Томас Мюлер центрира отлично и връхлитащият Марио Гьотце стреля с глава, а после топката срещна коляното му и влезе в мрежата – 1:0.

Радостта на германците обаче бе краткотрайна, защото три минути по-късно Гана изравни, след като Харисън Афул отправи страхотно центриране към наказателното поле, а там Джордан Аю изпревари Мустафи и с много прецизен удар с глава възстанови статуквото - 1:1.

Обратът стана пълен в 63-ата минута, когато Съли Мунтари изведе Асамоа Гиан зад гърба на германската отбрана и последният не остави шансове на Нойер с шут в далечния ъгъл – 2:1. Така капитанът на „черните звезди” реализира своето попадение номер 41 за представителния тим и вече е голмайстор на Гана за всички времена.

Йоаким Льов отговори малко по-късно и пусна в игра типичен таран в лицето на Мирослав Клозе. Последният имаше нужда от едва две минути, за да възстанови статуквото.

Нападателят влезе на терена в 69-ата минута, а в 71-ата бе на точното място след едно центриране от корнер и игра с глава на Хьоведес, за да вкара топката в мрежата от неспосредствена близост – 2:2.

Така Клозе стана най-резултатния германски футболист на световни финали, като вече има 15 попадения на сметката си. Така той подобри 40-годишно постижение на Герд Мюлер и същевременно изравни рекорда на бразилеца Роналдо от 15 гола на мондиали.

До края на срещата нови попадения не паднаха и така двата тима поделиха точките. Това означава, че Германия вече има 4 в своя актив, а „черните звезди” са с една след първите си две срещи на Мондиал 2014.