3. Гелзенкирхен потъна в сълзи, Шалке отново с калъвката

Гелзенкирхен потъна в сълзи, Шалке отново с калъвката

Тимът на Феликс Магат падна у дома с 0:2 от Вердер и загуби битката за титлата с Байерн

61 673 зрители на „Фелтинс Арена” бяха съкрушени, след като любимият им Шалке 04 загуби битката за титлата в Германия.

Съставът от Гелзенкирхен бе победен у дома с 0:2 от Вердер (Бремен), докато Байерн (Мюнхен) победи с 3:1 Бохум. Един кръг преди края на Бундеслигата баварците имат 3 точки повече от Шалке, много по-добра голова разлика и имат преимущество в директните сблъсъците.

Отборът на Феликс Магат ще завърши 2-и в подреждането като към момента има актив от 64 точки. Вердер пък е на 3-а позиция с 60 и вече има две точки повече от Байер (Леверкузен) в битката за последното място, даващо право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Още в самото начало Фарфан можеше да открие резултата, а в 23-ара и Курани не успя да преодолее Визе. Гостите от Бремен отговориха с хубав шут на Писаро, а до края на първата част домакините не затрудниха с нищо стража на Вердер.

Тимът на Томас Шааф започна силно втората част. След пропуски на Писаро и Йозил логичното се случи. В 55-ата минута Йозил навърза трима играчи на „кралско-сините” и преодоля Нойер. Феликс Магат реагира мигновено и направи двойна смяна – в игра се появиха Гавранович и Еду. Тя обаче не даде резултат.

Малко по-късно Вердер нанесе втори удар. В 64-ата минута защитниците на Шалке сбъркаха фатално, Йозил подаде прекрасно и оставеният непокрит Алмейда не сгреши.

Шалке отстъпи на "бременските музиканти" с 0:2 и загуби битката за титлата. Отборът има 7 титли на Германия в историята си и 9 пъти е оставал на 2-а позиция.

Вердер пък е много близо до бронзовите медали през сезон 2009/10.