3. Фрайбург спечели директния спор за оцеляване с Нюрнберг

Фрайбург спечели директния спор за оцеляване с Нюрнберг

Отборът на Фрайбург постигна изключително важна победа по пътя към спасението в Първа Бундеслига, след като се наложи с 2:1 срещу прекия конкурент Нюрнберг в среща от 31-ия кръг. Домакините стигнаха до преднина от два гола след попадения на Доминик Мароо (автогол) и Папис Демба Сисе. По-късно Мароо се реабилитира, връщайки едно попадение за Нюрнберг, но за повече силите на гостите не стигнаха.

Домакините поведоха още в 4-ата минута, когато автогол си отбеляза Доминик Мароо. Гостите веднага се опитаха да изравнят резултата, но ударите на Чупо-Мотинг не намериха очертанията на вратата. До полувремето срещата бе двуостра. До нов гол обаче не се стигна и почивката дойде с гол преднина за Фрайбург.

Домакините натиснаха след подновяването на играта. Това даде резултат в 60-ата минута. Тогава Папис Демба Сисе удвои преднината на своя тим.

По-нататък Фрайбург бе абсолютният господар на терена и вместо да сложи окончателно точка на спора допусна попадение в 79-ата минута, когато Доминик Мароо откупи вината си за автогола – 1:2. Асистенцията бе на Марсел Рисе. Силите на гостите да стигнат до ценната точка не стигнаха и двубоят приключи при този резултат.

Така Фрайбург, който заема 16-ото място, се изравни по точки (28) с Бохум и Нюрнбрг три кръга преди края на сезона, което означава, че битката за оцеляване ще бъде ожесточена до последно. Уточняваме, че отборът, заел 16-ата позиция в крайното класиране, ще играе плейоф с отбор от Втора Бундеслига за оставане в елита.