3. Фрайбург разгроми Гладбах с 3:0

Фрайбург разгроми Гладбах с 3:0

По този начин тимът задмина Байерн в класирането

Фрайбург разгроми с 3:0 тима на Борусия (Мьонхенгладбах) в мача между двата отбора от 16-ия кръг на Бундеслигата. По този начин Фрайбург задмина Байерн (Мюнхен) в класирането и си върна петото място, даващо право на участие в Лига Европа. Борусия (Мьонхенгладбах) пък остава на последното 17-о място с едва 10 точки след 16 кръга.

Гостите от Мьонхенгладбах започнаха много по-силно и мотивирано двубоя, но в първите 15 минути изпуснаха няколко удобни положения чрез Карим Матмур, Майкъл Брадли и Мохамаду Идрису.

Домакините от Фрайбург обаче изобщо не си губиха времето и още с първото си по-сериозно положение излязоха напред в резултата. Максимилиан Нику се измъкна от защитата и стигна до аутлинията, откъдето центрира за Папис Демба Сисе. Голмайсторът за Фрайбург не сбърка и направи 1:0.

От тук нататък Фрайбург диктуваше случващото се на терена и в 41-ата минута стигна до ново попадение. Вратарят на Борусия Кристофер Хаймерот изби удар на Сисе, но топката попадна в краката на Оливер Барт и той покачи на 2:0.

През второто полувреме двубоят продължи в същото русло и логично се стигна до трето попадение. Голмайстор отново беше Сисе, който се възползва от дълго центриране на Юлиан Шустер и с десния крак вкара втория си гол в мача, с което направи попаденията си през този сезон в Бундеслигата 13 и излезе начело в класацията на голмайсторите в германския елит. До края на мача Борусия не можа да отбележи дори почетен гол и си тръгна със загуба 0:3 от Фрайбург.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)