3. Фрайбург обърна Кайзерслаутерн, Мицански не игра (видео)

Фрайбург обърна Кайзерслаутерн, Мицански не игра (видео)

Илиян Мицански не беше в групата за отбора на Марко Курц

Отборът на Фрайбург победи с 2:1 гостуващия тим на Кайзерслаутерн, за който не игра българинът Илиян Мицански, в двубой от деветия кръг на немската Бундеслига. Гостите поведоха още в 8-та минута чрез Моравек, но още до почивката голмайсторът на Фрайбург Сисе изравни. Пълният обрат в срещата дойде след гола на резервата Райзингер в 60-та минута на мача.

Срещата започна с домакински натиск на Фрайбург и в 7-та минута Муйджа стреля към вратата на гостите, но топката отиде в аут. В ответната атака Кайзерслаутерн поведе благодарение на Моравек. В 30-та минута Феликс Бастианс от домакините стреля по посока врата на Зипел, но вратарят спаси.

Шест минути по-късно Папис Демба Сисе изравни статуквото след подаване на Бастианс. Секунди преди края на първата част Кристиян Тиферт стреля за гостите, но не уцели вратата на Бауман.

Второто полувреме започна с натиск на „лаутерите”, но след няколко изпълнени корнера резултатът не се промени. В 56-та минута Райзингер смени нападателят Йано в домакинския състав и това беше ключов момент в мача. Само четири минути след като се появи на терена Райзингер вкара за 2:1.

Отново с асистенция се отличи направилият силен мач днес Феликс Бастианс. До края на мача Фрайбург показаха стабилна защита и въпреки опитите на гостите да отбележат това не се случи.

Фрайбург – Кайзерслаутерн 2:1

0:1 Моравек 8’

1:1 Сисе 36’

2:1 Райзингер 60’

Състави:

Фрайбург: Бауман, Муйджа, Барт, Топрак, Бастианс, Пуцила (Нику 46’), Шустер, Макиади (Калигури 70’), Абдесадки, Сисе, Йано (Райзингер 56’)

Кайзерслаутерн: Зипел, Бугера, Родней, Амедик, Дик (Кирх 44’), Иличевич (Немец 72’), Моравек, Билек, Тиферт, Валх (Хофер 72’), Лакич

Жълти картони: Сисе (Фрайбург), Лакич (Кайзерслаутерн), Райзингер (Фрайбург)

Съдия: Денис Айтекин

Стадион: „Баденова щадион”, Фрайбург, 24 хиляди зрители

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост