3. Фрайбург изплува от зоната след 1:0 над шампиона

Фрайбург изплува от зоната след 1:0 над шампиона

Единственото попадение бе дело на Макиади в 38-ата минута

Отборът на Фрайбург постигна изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като надигра шампиона Волфсбург с 1:0. Срещата се игра на „Баденова Щадион” и бе последна от програмата на 32-ия кръг на немската Първа Бундеслига.

Двубоят започна с добра възможност за домакините, но ударът с глава на Сисе бе спасен от Беналио. След гола играта се накъса много, но Фрайбург продължаваше да бъде по-активният отбор. В 23-ата минута Флум засече с глава центриране на Муйджа, но стражът на „вълците” отново бе на висота. Първата възможност за Волфсбург пък дойде в 24-ата минута, когато Гентнер шутира опасно, ала Поплен спаси.

Така дойде 38-ата минута, когато Фрайбург успя да стигне до попадение. Тогава Шустер подаде на Макиади на границата на наказателното поле, който с хубав изстрел с десния крак опъна мрежата зад Беналио – 1:0. До края на полувремето нов гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат.

Втората част бе далеч по-скучна от първата, но в нея по-чистите положения бяха пред вратата на домакините. В 60-ата минута Графите опита изстрел от малък ъгъл, но топката премина над вратата, а в следващата атака Мадлунг шутира извън пределите на наказателното поле, ала и неговият шут излезе в аут. В 68-ата Гентнер изведе Графите зад гърба на отбраната на домакините, но ударът на бразилеца пак не намери очертанията на вратата на Фрайбург.

До края на двубоя гостите направиха още няколко пропуска, но нов гол не падна и така Фрайбург победи шампиона Волфсбург с 1:0.

След този успех домакините изплуваха от зоната на изпадащите и вече заемат 14-о място във временното класиране с актив от 31 точки, на 3 от 16-ия Бохум. Волфсбург пък се намира на 8-а позиция с 46 спечелени точки.