3. Франкфурт продължава да бленува евротурнирите след 2:1 над Бохум

Франкфурт продължава да бленува евротурнирите след 2:1 над Бохум

Айнтрахт Франкфурт написа история с победата си над Бохум

Айнтрахт Франкфурт написа история с победата си над Бохум с 2:1 в мач от 28-я кръг в Бундеслигата. Тимът на Михаел Скибе не бе печелил като гост срещу тима от едноименния град в продължение на 15 години. Айнтрахт успя да обърне съперника си, който поведе в 10-ата минута. С голове на Марко Рус и бразилският халф Кайо  и нови три точки Франкфурт продължава тайно да мечтае за участие в евротурнирите.

Домакините поведоха рано в резултата с рядък гол на халфа си Люис Холтби. 19-годишното крило, който през 2010 г. играе под наем от Шалке отбеляза втория си гол за сезона и първи за Бохум в 10-ата минута, когато бе изпуснат от отбранителната двойка Марко Рус – Бенямин Кьолер. Вахид Хашемян центрира от дясното крило в пеналта. До далечната греда добра позиция бе заел Холтби, който необезпокоявано откри резултата.

След това обаче домакините изцяло предадоха инициативата на съперника си, който контролираше играта почти изцяло. След поредица положения пред вратата на стража на домакините Филип Хеерваген се случи и очакваното. Представящият се особено силно през настоящия сезон тим на Айнтрахт възстанови равенството в 29-ата минута. Кьолер и Рус се реабилитираха за гола в собствената си врата. Левият бранител Кьолер изпрати остро флангово центриране към близката греда, където Рус надскочи двама противникови играчи и с глава отклони кълбото в далечния ъгъл на Хеерваген за 1:1.

В 64-ата минута бразилският атакуващ халф Кайо изведе гостите напред. Юмит Коркмаз намери бразилеца в средата на противниковата половина. Кайо бутна топката с една крачка напред и стреля моментално в долния ляв ъгъл на Хеерваген. Стражът остана изненадан от внезапния шут и не успя да реагира навременно.

В 80-ата Кьолер създаде нова опасност пред вратата на Бохум с отлично флангово подаване. Халил Алтънтоп обаче не успя да засече топката на близката греда, защото бе избързал, а на далечната Кайо не очакваше, че топката евентуално ще достигне до него.

В последните минути Айнтрахт логично се прибра в половината си и позволи на Бохум да диктува темпото. Домакините обаче не намериха верния път към вратата на Ока Николов и регистрираха 13-а загуба за сезона.

Във временното подреждане Айнтрахт измести Щутгарт от седмата позиция и с актив от 41 точки продължава да преследва водещата петица и последното място в зона Европа (Дортмунд – 45 точки). След 28 срещи Бохум продължава да бъде опасно близо до червената разделителна черта с 27 точки и 14-о място.