3. Два гола на Тошич донесоха победата на Кьолн над Бохум

Два гола на Тошич донесоха победата на Кьолн над Бохум

„Козлите” надиграха с 2:0 гостуващия Бохум и с това усложниха положението на един от най-старите клубове в Германия и приближи тима на Хайко Херлих до зоната на застрашените.

С два гола на привлечения под наем от Манчестър Юнайтед сръбски халф Зоран Тошич Кьолн записа деветата си победа от началото на сезона в Бундеслигата. „Козлите” надиграха с 2:0 гостуващия Бохум и с това усложниха положението на един от най-старите клубове в Германия и приближи тима на Хайко Херлих до зоната на застрашените.

Кьолн започна срещата по-силно и след солидно предимство във владеенето на топката успя да открие резултата в 15-ата минута. Заместващия наказания Маниш Танер Ялчън оправда доверието на треньора си и с отличен пас намери Тошич в лявата половина на наказателното поле на Бохум. Оттам халфът напредна към вратата, финтира вратарят на гостите Филип Хеерваген и заби топката в горния ляв ъгъл за 1:0. Домакините продължиха да контролират играта до настъпването на почивката.

След един час игра Тошич бе близо до удвояване на преднината, след като опита да прехвърли напусналия вратата си Хеерваген. Стражът обаче успя да предвиди намеренията на противниковия играч и с една ръка изби връхлитащата топка над напречната си греда.

Сърбинът все пак се разписа за втори път в мача и общо четвърти през сезона. Отличен двоен пас на фронтална позиция срещу пеналта на Бохум с Подолски изведе Тошич на отлична позиция. Бившият футболист на Партизан погледна веднъж към вратата и мигновено прати неспасяем плътен удар покрай Хеерваген за 2:0.

Победата в 31-я кръг изведе Кьолн до 11-ото място с актив от 37 точки. Бохум остава на едно място над зоната на изпадащите (15), но дебнещите Фрайбург и Хановер ще се стремят към това да задминат тима някога славещ се с прякора си „неизпадащите”.