3. Дортмунд разгроми Хановер като гост

Дортмунд разгроми Хановер като гост

Борусия (Дортмунд) разби домакините от Хановер с 4:0

Отборът на Борусия (Дортмунд) постигна убедителна победа с 4:0 като гост на Хановер 96. Гостите превъзхождаха Хановер през целия двубой и дори изпуснаха дузпа в последните минути. Дортмунд поведе с гол на Шинджи Кагава през първото полувреме, и голове на Бариос, Левандовски и Куба през втората част.

Гостите започнаха силно мача, атакуваха повече и владееха топката добре. Още в 11-та минута Шинджи Кагава даде аванс на своя тим след асистенция на Нури Сахин. През първата част нямаше повече голове, като съдията отсъди няколко засади във вреда на гостуващия тим.

Второто полувреме се развиваше както по-голямата част от първото и нямаше попадения. Все пак в 72-та минута Бариос стреля от рамките на наказателното поле на домакините и увеличи преднината на отбора си с 2 гола.

Шест минути по-късно Борусия получиха правото да изпълнят дузпа. Нури Сахин застана зад топката, но ударът му в долния ляв ъгъл беше избит от вратаря на Хановер. В 81-та минута влезлият като смяна Левандовски направи резултата класически, а в последните секунди на сблъсъка Куба се разписа за 4:0.

Хановер 96 – Борусия (Дортмунд)

0:1 Кагава 11’

0:2 Бариос 72’

0:3 Левандовски 81’

0:4 Куба 90’

Състави:

Хановер: Фромловиц, Егиман, Хаги, Джакпа, Черундоло, Пинто, Стиндл (Авевор 80’), Рауш, Стопелкамп (Бийзли 57’), Абделауе (Форсел 46’), Конан

Борусия: Вайденфелер, Юмелс, Суботич, Шмелцер, Пишчек, Сахин (Да Силва 83’), Бендер, Бариос (Левандовски 74’), Кагава, Гроскройц, Готце (Куба 75”)

Жълти картони: Пишчек, Бариос (Дортмунд)

Червени картони: Хаги

Стадион: „АВД Арена”, Хановер

Рефер: Феликс Брих

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)