3. Домо резерва за Херта в мач с 4 червени картона

Домо резерва за Херта в мач с 4 червени картона

Столичани измъкнаха 1:1 при гостуването си на Аугсбург

Отборите на Аугсбург и Херта не излъчиха победител в дербито на 17-ия кръг на втора Бундеслига, завършвайки наравно 1:1. Срещата, която се игра на стадион „Импулс Арена” бе много нервна и зрителите видяха в нея цели 4 червени картона. Българският нападател Валери Домовчийски пък остана на резервната скамейка за столичани през целия двубой.

Мачът започна много лошо за гостите, които останаха с човек по-малко още в 15-ата минута, когато Миятович получи директен червен картон. В 28-ата минута обаче, Херта съумя да открие резултата чрез Рукавитця.

Втората част стартира с натиск на Аугсбург, който даде резултат в 71-ата минута, когато Рафаел възстанови статуквото. Само минута по-късно обаче, Байер от тима на домакините също получи директен червен картон, а в 88-ата Белингхаузен също видя червени цвят на картона и Аугсбург остана с човек по-малко.

До края на мача Хубник от Херта си изкара втори жълт картон и така двата тима завършиха двубоя с по 9 човека. Резултатът обаче остана непроменен и така двата отбора продължават да са лидери във временното класиране с по 33 точки.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)