3. Борусия (М) взе своето срещу Айнтрахт - 2:0

Борусия (М) взе своето срещу Айнтрахт - 2:0

Борусия Мьонхенгладбах записа 10-ата си победа от началото на сезона, надигравайки приятната изненада в немската Бундеслига Айнтрахт Франкфурт с 2:0 на своя „Борусия Парк”

Борусия Мьонхенгладбах записа 10-ата си победа от началото на сезона, надигравайки приятната изненада в немската Бундеслига Айнтрахт Франкфурт с 2:0 на своя „Борусия Парк”. Домакините бяха по-добрият състав през голяма част от двубоя  oт 30-я кръг и след силни начални минути успяха да поведат в резултата с гол на Марко Ройс в шестата минута. Бразилският защитник Данте удвои преднината в 56-ата минута на двубоя.

Срещата започна с изключително високо темпо на домакините, които изявиха намерението си да сложат край на слабата си серия и да загърбят трите загуби в последните си шампионатни двубои.

Още във втората минута аржентинският нападател Раул Бобадила наостри рефлексите на противниковия страж Ока Николов с впечатляващ удар от 25 метра. В шестата минута „жребчетата” успяха да пробият рамката на Айнтрахт с добра колективна акция в наказателното поле. Брадли вкара топката в пеналта, откъдето Бобадила прехвърли Николов. Добре пласиралият се до далечната греда голмайстор на Борусия Марко Ройс трябваше единствено да бутне топката в мрежата за 1:0 и седмия си гол за сезона.

Борусия доминираше на терена през първата част, докато Айнтрахт успяваше епизодично да оправдава амбициите си да се бори за участие в евротурнирите.

След почивката гостите от Франкфурт направиха всичко възможно за да отнемат инициативата от съперника си, но в опитите си да достигне до изравнителен гол Айнтрахт бе неприятно сюрпризиран с втори такъв. Изключително полезният по левия фланг Хуан Аранго намери пространство по крилото, откъдето успя да центрира в пеналта. Там централният защитник Данте изпревари своя съотборник Ройс и с глава изпрати кълбото покрай Николов за 2:0.

В 76-ата минута Халил Алтънтоп изпусна най-чистото положение за гостите. След като овладя добро подаване в пеналта турският таран на Айнтрахт стреля високо над вратата на Логан Бейли от шест метра разстояние.

„Малката” Борусия отвърна със заплашителен пробив на Ройс, който завърши с недостатъчно силен удар в тялото на противниковия вратар. Въпреки опитите на гостите до нов гол не се стигна и Мьонхенгладбах записа 10-ата си победа от началото на сезона. Във временното класиране домакините заемат 11-ото място, като днес оттам изместиха Хофенхайм. Айнтрахт е осми с 44 точки и въпреки загубата все още с реалистични шансове за влизане в Лига Европа. Вердер заема последната квота с актив от 48 точки.