3. Байер катастрофира във Франкфурт

Байер катастрофира във Франкфурт

Айнтрахт би с 3:2 и попари шампионските амбиции на „аспирините”

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) постигна драматична победа с 3:2 при домакинството си на кандидат шампиона Байер Леверкузен от 29-ия кръг на немската първа Бундеслига. Срещата премина през редица обрати, а победното попадение падна минута преди края. „Аспирините”, които успяха да обърнат временно резултата в своя полза с два гола на завърналия се след контузия Щефан Кислинг, завършиха срещата с човек по-малко, след като Швааб бе изгонен в самото начало на втората част.

Гостите започнаха по-силно мача и създадоха няколко страхотни положения, но Кислинг, Фридрих и Дердьок направиха куп пропуски пред вратата на домакините. Така се стигна до 28-ата минута, когато Айнтрахт получи правото да изпълни дузпа, след като Дердьок фаулира Рус в наказателното поле. Тебер не сгреши от бялата точка и даде аванс на домакините.

В 33-ата минута завърналият се след контузия Щефан Кислинг успя да изравни резултата. Той овладя далечно подаване на Дердьок и с хубав удар с левия крак вкара за 1:1., като при този резултат завърши и първата част.

Още в самото начало на второто полувреме Леверкузен успя да направи пълен обрат. Кислинг бе изведен от Кроос и този път с десния крак матира Ока Николов за 1:2. Само секунди по-късно обаче Швааб от състава на гостите получи директен червен картон и остави „аспирините” с човек по-малко.

Айтрахт моментално се възползва от численото си предимство и в 62-ата минута успя на свой ред да изравни резултата. Кайо засече подаване на Рус и с премерен удар с десния крак направи 2:2.

Срещата продължи да бъде напрегната и след няколко пропуска пред двете врати се стигна до 89-ата минута, когато Майк Франц вкара победното попадение за домакините, след като Майер му свали една топка с глава при изпълнение на ъглов удар, а той от 2 метра не сгреши за крайното 3:2.

Така с тази победа Айнтрахт остана на осмо място с 44 точки в актива си. Леверкузен пък пропусна да се доближи до върха и остана на трета позиция с 53 точки, на 5 зад втория Шалке и на 6 зад лидера Байерн.