3. Айнтрахт се събуди и натупа последния в Германия (ВИДЕО)

Айнтрахт се събуди и натупа последния в Германия (ВИДЕО)

"Орлите" прекъснаха черна серия с успех с 4:1 над Хановер

След пет кръга без успех Айнтрахт (Франкфурт) стигна до трите точки при домакинството си на Хановер 96. Носителят на Купата на Германия се наложи с 4:1 в един от най-силните си двубои от лятото насам. По този начин “орлите” вече са на 11-о място, докато гостите остават последни, като са единствени без победа.

Много силно се представиха Себастиен Алер и Анте Ребич, за когото това беше първи мач като титуляр. Хърватинът вкара един гол и подаде за друг, а французинът се отчете с две асистенции.

Равенството се задържа до 36-ата минута, когато Себастиен Алер свали с глава към включилия се атака централен защитник Обите Еван Ндика и Айнтрахт поведе с 1:0. В заключителната минута на първата част Алер направи нова асистенция - към Ребич, който вкара гол във втори пореден сблъсък - 2:0.

В 59-ата минута сребърният медалист от Мондиала изведе Джонатан де Гузман на празна врата за 3:0.

Силите на Хановер стигнаха само един гол, реализиран от Флоран Муслия в 86-ата, а три след това Лука Йович оформи крайното 4:1 за Айнтрахт.

Във Франкфурт вече мислят за домакинския дуел с Лацио от Лига Европа в четвъртък, а след това им предстои тежко гостуване на Хофенхайм. “96” пък ще направи нов опит да запише успех при домакинството си на Щутгарт след седмица.