3. Айнтрахт бетонира Щутгарт на дъното

Айнтрахт бетонира Щутгарт на дъното

"Франките" надвиха "Швабите" с 2:1 като гости

Щутгарт записа шестата си загуба за сезона в Бундеслигата, след като падна с 1:2 от Айнтрахт (Франкфурт) като домакин в мач от седмия кръг на германския шампионат. Така възпитаниците на треньора Кристиан Грос остават на последно място в класирането с едва три точки на сметката си.

Домакините от Щутгарт започнаха силно мача и още в третата минута Кристиан Треш нацели с удар отдалеч напречната греда зад вратаря Ока Николов.

Пет минути по-късно пред швабите се откри следващото чудесно положение, когато Треш изведе Павел Погребняк сам срещу Николов, но той не уцели вратата.

Въпреки силните първи минути за Щутгарт първото попадение в мача падна в тяхната врата. В 18-ата минута Крис подаде от тъч към наказателното поле, топката отскочи високо и там Теофанис Гекас с глава даде преднина на Айнтрахт. Швабите се хвърлиха напред и наложиха предимство на терена, но така и не стигнаха до изравнително попадение до края на първата част и бяха изпратени с освирквания от феновете си.

Втоото полувреме започна с предимство на Айнтрахт и по едно добро положение за Гекас и Бенямин Кьолер. Първият шанс за Щутгарт след почивката дойде в 58-ата минута, когато от малък ъгъл Треш стреля встрани. Осем минути по-късно Патрик Окс за малко да удвои, като само намесата на Бока предотврати попадението.

То обаче не закъсня и в 68-ата минута гостите вече бяха с два гола напред. След ъглов удар топката стигна до Крис и бразилецът с глава възнагради усилията на съотборниците си през втората част. В 77-ата минута влезлият като резерва Мартин Харник можеше да намали, но при опита си за центриране прати топката в напречната греда.

Швабите все пак стигнаха до почетно попадение пет минути преди края на мача, когато Чиприян Марика затрудни Николов и той изби напред, където дебнеше Погребняк и нападателят върна едно попадение.

Силите на Щутгарт обаче не стигнаха за повече. Домакините дори завършиха мача с десет души, след като в края Делпиер беше изгонен с директен червен картон за грубо нарушение.