3. 2 греди, 2 червени картона и без победител на Волфсбург - Аугсбург (ВИДЕО)

2 греди, 2 червени картона и без победител на Волфсбург - Аугсбург (ВИДЕО)

Съперниците си поделиха по точка

Волфсбург не успя да победи като домакин Аугсбург. Съперниците не си отбелязаха гол, завършвайки 0:0. Двубоят бе първи от 30-я кръг на Бундеслигата.

Мачът няма да се запомни с кой знае какви футболни достойнства и множество голови положения. За сметка на това обаче, бяха показани два червени картон. Първо, гостите останаха с човек по-малко, след като в 54-ата минута Ян Моравек получи втори жълт картон за нарушение срещу Максимилиан Арнолд.

Въпреки това, Аугсбург можеше да поведе в 64-ата минута. Прехвърлящ удар на Марко Рихтер обаче срещна напречната греда. В 66-ата минута топовен изстрел на Пол Якер също разтресе горния стълб.

В 86-ата минута Феликс Удухай получи втори жълт картон и численото равенство на терена се възстанови.

След подялбата на по точка, Волфсбург продължава да се намира в опасна близост до зоната на изпадащите, с 30 точки. Майнц 05, който е първият отбор под чертата, е с 27 пункта. Аугсбург пък е в средата на класирането - на 10-оя място, с 37 точки.