Аякс взе първи три точки, като гост в Ередивизие

Аякс спечели срещу Хераклес с 3:1, като гост от 8-ия кръг на Ередивизие

Аякс спечели първите си три точки, като гост в Холандското първенство, като победи с 3:1 в Алмело местният Хераклес. Мачът бе спечелен с много късмет и доста неубедителна игра през по-голямата част от мача. Луис Суарез вкара с глава още във втората минута след центриране от пряк свободен и изведе столичани в резултата.След 15-ата минута сякаш гостите мислеха да печелят мача с 1:0 и да се отдадат на пълна защита, това им изигра лоша шега и напълно нормално Хераклес изравниха чрез Вуйтенс в 28-ата минута след грешка в защитата на Аякс, благодрение на която футболиста намери пролука и я вкара в долния десен ъгъл на Вермер с плътен удар.След гола на Хераклес домакинтие бяха още по-уверени в играта си и на няколко пъти бяха много близо до гола, но в крайна сметка и късмета на Аякс и стабилният Вермеер попречиха това да се случи.На почивката двата отбора се отеглиха при резултат 1:1.

Началото на второто полувреме отново домакините бяха по-активният отбор и Ван ден Берг на два пъти нацели горната греда над Вермеер, а във футбола често важи правилото като не вкараш ще ти вкарат.В 75-ата минута Суарез получи добра топка в наказателното поле измъкна се и вместо да стреля от чиста позиция избра вярното решение, като комбинира с Хунтелар за да може капитана на Аякс да вкара за 2:1.

След гола Суарез спечели и червен картон, като предизвика Ван ден Берг да го удари.В крайна сметка и Суарез не остана без картон , като получи жълтия цвят, което автоматично го изхвърля за мачът в неделя срещу Твенте поради натрупани жълти картони.В 82-ата минута влезлият на мястото на Сим де Йонг, Евандер Сно изведе Хунтелаар сам срещу вратаря на Хераклес и с прехвърлящ удар реши срещата за крайното 3:1.Едни от водачите в класирането сгрешиха днес това бяха Нак Бреда, който отстъпи у дома с 0:1 от Твенте, а Нек завърши 2:2 у дома с лидерът в Ередивизие - Гронинген.