3. Звучен шамар за Милан на старта на Серия А (ВИДЕО)

Звучен шамар за Милан на старта на Серия А (ВИДЕО)

"Росонерите" паднаха с 1:2 при визитата си на новака Верона, Николай Михайлов не игра

Новият сезон в Серия А стартира със сериозна изненада, след като един от колосите в италианския футбол Милан загуби с 1:2 визитата си на новака Верона. Първият мач от новия сезон в шампионата на Италия се игра на стадион „Марк’Антонио Бентегоди”, а „росонерите” изненадващо загубиха срещата, с основна заслуга, за което бе и нападателят на Верона Лука Тони.

”Росонерите” успяха да открият резултата в 13-ата минута с попадение на Андреа Поли, но новакът в Серия А осъществи обрат, след като Лука Тони реализира две попадения, паднали съответно в 30-ата и 53-ата минути. Така Верона ознаменува завръщането си в Серия А с победа, докато за Милан остава разочарованието, че стартира новата кампания с поражение.

Българският национален вратар Николай Михайлов бе на резервната скамейка на Верона и остана там по време на целия двубой.

Рикардо Монтоливо имаше възможност да открие резултата в началните минути, но не намери целта, а малко след това удар на Марио Балотели бе спасен от вратаря на домакините Рафаел.

Резултатът бе открит в 13-ата минута. Точен за 1:0 в полза на „росонерите” бе Андреа Поли, който получи топката от Марио Балотели, преодоля като на шега двама играчи на Верона и с удар покрай вратаря прати кълбото в мрежата. В 21-ата минута Марио Балотели бе много близко до гол, след като изпълни пряк свободен удар отдалеч, но кълбото премина над напречната греда.

Равенството бе възстановено в 30-ата минута. Кълбото бе центрирано в наказателното поле от корнер, а Лука Тони от няколко метра забоде с глава топката зад Кристиан Абиати. В 36-ата минута отново Тони можеше да отбележи, но вратарят на Милан спаси удара на нападателя с левия крак. При резултат 1:1 дойде и краят на първото полувреме.

В 51-ата минута Бошко Янкович бе близо до попадение, но ударът му с глава бе отразен от Кристиан Абиати. Верона поведе с 2:1 в 53-ата минута – Янкович качи топката на главата на Лука Тони, който не остави шансове на вратаря на „росонерите” и отбеляза втори гол. В 60-ата минута Филип Мексес направи пропуск за Милан, а удар на Балотели бе блокиран. В 74-ата Бошко Янкович направи нов пропуск за Верона.

До края на мача добри положения за „росонерите” пропуснаха да реализират Рикардо Монтиливо и Марио Балотели. Даниеле Кача пък се отчете с пропуск за Верона. В добавеното време от Милан имаха претенции за дузпа за фаул срещу Балотели в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка. До края Верона удържа преднината си от едно попадение и по този начин успя да спечели с 2:1 и да стартира сезона с победа.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични