3. Ювентус изпусна Фиорентина в Лига Европа (ВИДЕО)

Ювентус изпусна Фиорентина в Лига Европа (ВИДЕО)

Марио Гомес се превърна в герой за “виолетовите”

Ювентус и Фиорентина не успяха да се победят в италианското дерби от осминафиналната фаза на Лига Европа. Срещата, в която “старата госпожа” бе домакин, завърши при резултат 1:1 и оставиха развръзката за срещата реванш.

Момчетата на Антонио Конте откриха още в 3-ата минута чрез гол на Артуро Видал. С няколко бързи паса “черно-белите” стигнаха до наказателното поле на Феорентина, където Джовинко намери по отличен начин чилийския национал, който заби за 1:0.

Домакините имаха още възможности да направят преднината си по-комфортна, но Пабло Освално и Видал направиха пропуски. Гостите също показаха зъби. Алберто Акуилани струля много силно, но за щастие на Буфон, топката не намери очертанията на вратата. Джовинко също имаше отлична възможност, но стреля много слабо право в ръцете на вратаря.

През второто полувреме динамиката се запази  и интересните положения се случваха често. Нападателят Марио Гомес се появи в игра и това се оказа ключово в срещата. В 79-ата минута  именно той  получи пас зад защитата, надбяга преките си пазачи и под плонжа на Буфон прати топката в мрежата.

Така, "виолетовите" ще имат преднина от гол на чужд терен преди реванша във Флоренция, което пък доста усложнява задачата на "бианконерите" за втория мач, където ще им трябва победа или равенство с много голове.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ