3. Юве взе крехък аванс срещу Лион преди реванша в Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве взе крехък аванс срещу Лион преди реванша в Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Леонардо Бонучи донесе успеха за "старата госпожа"

Ювентус победи с минималното 1:0 в гостуването си на Лион в първи 1/4-финал от турнира Лига Европа. Така "старата госпожа" взе крехък аванс в символичния сблъсък с "хлапетата" преди реванша на "Ювентус Стейдиъм" след седмица.

Единственото попадение за "бианконерите" падна пет минути преди края на срещата. Леонардо Бонучи се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и даде малко повече спокойствие на Юве за двубоя в Италия.

Ювентус започна по-силно двубоя и в първите минути натика домакините в собствената им половина. В шестата минута, след центриране отляво, Освалдо не успя да укроти топката, тя попадна в Тевес, който стреля с глава, но покрай вратата.

"Хлапетата" отговориха с две опасни ситуации в рамките на само минута. В средата на полувремето Толисо центрира страхотно в наказателното поле, Малбранк се измъкна от отбраната на гостите и стреля, но Буфон изби в ъглов удар. След центрирането от корнера Бриан бе изпуснат и се опита да прехвърли Буфон, но стреля над напречната греда.

Малко по-късно дойде и най-опасното положение за първите 45 минути. Аднреа Пирло с едно докосване прехвърли цялата защитна линия на Лион и остави Тевес сам срещу Лопеш. Аржентинският нападател обаче не намери топката по най-добрия начин и стреля право в тялото на португалския страж.

Втората част не започна добре за "старата госпожа", тъй като при опит за удар към противниковата врата Карлос Тевес получи травма и поиска смяна, като на негово място се появи Мирко Вучинич. Малко след това се появи и Себастиан Джовинко, който промени коренно играта на гостите.

В 82-рата минута фен нахлу на терена, но стюардите бързо-бързо го хванаха, след което го изведоха извън терена и играта бе подновена.
Две минути по-късно Вучинич пропусна да донесе аванс на "бианконерите" преди реванша в Торино. Джовинко проби добро отляво и намери Вучинич на границата на малкото наказателнот поле и стреля, но ударът му бе изчистен в корнер.

След центрирането последва разбъркване в наказателното поле на Лион. Топката стигна до Погба, френският национал стреля, но ударът му бе блокиран. Бонучи се възползва от рикошета и отблизо разстреля Лопеш, пращайки топката неспасяемо в горния край на мрежата.

Така, тимът на Антонио Конте се оттегли с гол аванс преди реванша в Торино, който е точно след седмица.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи