3. Волфсбург би трудно Фрайбург с 2:1

Волфсбург би трудно Фрайбург с 2:1

Графите вкара и двата гола за „вълците” след асистенции на Диего

Отборът на Волфсбург постигна изключително важна победа в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като се наложи трудно с 2:1 над тима на Фрайбург. Срещата се игра на стадион „Фолксваген Арена” и бе от програмата на 6-ия кръг на немската Бундеслига.

Срещата започна с по-добра игра на „вълците”, която даде резултат в 25-ата минута, когато Диего центрира в наказателното поле, където Графите се извиси над всички и с глава изведе домакините напред – 1:0. В 36-ата минута обаче,при една контраакция, тимът на Фрайбург успя да изравни, след като Сисе направи добавка на празна врата, след хубав шут на Абдесадки – 1:1.

През втората част Волфсбург хвърли всички сили в търсене на успеха и в 64-ата минута „вълците” стигнаха до второ попадение. То бе доста идентично с първото, след като Диего достави центрирането в наказателното поле, където топката бе пратена с глава в мрежата на Фрайбург отново от Графите.

След тази победа тимът на Волфсбург вече се намира на 6-о място във временното класиране с актив от 9 точки, колкото има й Фрайбург, който е 7-и.