3. Вердер громи, Шалке и Волфсбург с нови резили (видео)

Вердер громи, Шалке и Волфсбург с нови резили (видео)

Бременчани не простиха на Гладбах, кризата при "кралско-сините" продължава

Отборът на Вердер буквално се прероди, след като разби на пух и прах като гост Борусия (Мьонхенгладбах)  с разгромния резултат 4:1.

Това стана в среща от 9-ия кръг на Бундеслигата, играна пред 55 хиляди души на стадион "Борусия Парк".

Гостите от Бремен започнаха двубоя по отличен начин и Марко Марин вкара впечатляващ гол още в 6-ата минута. Немският национал се разписа със страхотен удар от фаул и не остави шансове на стража на Гладбах.

В 12-ата минута новото попълнение на бременчани Уесли удвои преднината на своите с тупалка от границата на наказателното поле, а в 51-ата минута Аарън Хънт направи резултата в срещата класически след изключително изпълнение от 30-35 метра.

Домакините все пак успяха да стигнат до попадение, след като в 67-ата минута Пер Мертезакер вкара топката в собствената си врата.

В 75-ата минута Клаудио Писаро реши всичко в този мач и оформи крайното 4:1 за Вердер, засичайки страхотно центриране на перфектния Уесли.

В друг двубой от кръга, отборите на Айнтрахт и Шалке завършиха при нулево равенство на "Комерцбанк Арена".

Това бе поредната издънка за гостите от Гелзенкирхен, които за пореден път не успяха да победят.

Волфсбург пък изненадващо отстъпи като гост на Нюрнберг с 1:2. Домакините вкараха чрез Гундоман и Франц, които се разписаха в 11-ата и 63-ата минути.

"Вълците" стигнаха до гол чрез Графите, който засече с удар перфектно центриране на Марсел Шафер.

Ето и останалите резултати от 9-ия кръг на Бундеслигата:
Хановер - Кьолн 2:1
Фрайбург - Кайзерслаутерн 2:1

Към този момент Вердер се изкачи на 8-ото място в класирането с 14 точки, а Волфсбург е 13-и с 10 точки. Шалке пък е на 15-а позиция със скромните 6 точки.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост