3. В Италия обвиниха Галатасарай в умишлено увреждане на терена преди мача с Ювентус

На Апенините сравниха двете половини на разкаляното игрище в Истанбул

В Италия обвиниха Галатасарай в нечестна битка след загубата на Ювентус с 0:1 в шестия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Според „Гадзета дело Спорт” преди вчерашното доиграване теренът на стадион „Али Сами Йен” в Истанбул е бил приведен в порядък само в онази половина, където атакуваше Галатасарай през второто полувреме.

Тъй като мачът бе възобновен в 31-ата миннута (т.е. тогава, когато мачът беше прекъснат предишния ден), домакините атакуваха повече към вратата вдясно на снимката. Тя ясно показва, че левите и десните половини са в различно състояние. Напречните бразди върху лявата половина затрудни движението на топката към вратата на истанбулския тим. В резултат на това, Ювентус, на който стигаше и равенство, не можеше да вкара гол и в 85-ата минута полузащитникът на домакините Уесли Снайдер порази вратата на Джанлуиджи Буфон и по този начин класира своя тим на осминафиналите.

Привържениците на Ювентус припомнят подобен епизод от миналия сезон, когато в първия мач от 3-ия кръг на груповата фаза на турнира между Галатасарай и румънския ЧФР е била зачистена само едната половина на игрището. След първото полувреме гостите водеха с 1:0, но в крайна сметка мачът завърши наравно – 1:1. След това румънците също изразиха възмущението си по този повод.