3. Труден, но успешен старт за Карло Анчелоти начело на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Труден, но успешен старт за Карло Анчелоти начело на Реал Мадрид (ВИДЕО)

"Кралския клуб" постигна труден успех с 2:1 срещу Бетис в първия си мач за сезона в Ла Лига

Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:1 срещу Бетис в среща от първия кръг на испанската Примера Дивисион. Двубоят се игра на стадион „Сантяго Бернабеу”, а „белия балет” се добра трудно до трите точки. „Кралския клуб” първи допусна попадение, но впоследствие все пак успя да осъществи обрат, отбелязвайки два гола, вторият от които дойде в заключителните минути на срещата. Така новият наставник на Реал Мадрид Карло Анчелоти успя да дебютира с победа начело на новия си клуб.

Хорхе Молина се отчете с два пропуска за Бетис в началните минути, като и при двете ситуации вратарят Диего Лопес успя да отрази ударите на играча на гостуващия тим. Вратарят Икер Касияс, който през миналия сезон не получаваше достатъчно шансове за изява от тогавашния наставник Жозе Моуриньо, бе оставен на резервната скамейка от Карло Анчелоти в днешния мач.

Бетис откри резултата в 14-ата минута, когато Седрик Мабвати напредна в половината на Реал Мадрид, като на шега преодоля Серхио Рамос, навлезе в наказателното поле, след което пусна към Хорхе Молина, който прати топката в мрежата на домакините.

В следващите минути Хоан Верду и Дамиен Перки се отчетоха с неточни изстрели за гостите, а в 21-ата Кристиано Роналдо не намери рамките на вратата след изпълнение на свободен удар. Малко след това португалецът нацели лявата греда, а Бензема не успя да прати кълбото в очертанията на вратата на гостите.

Равенството бе възстановено в 26-ата минута, когато Иско намери Бензема, а французинът с хубав удар се разписа за 1:1. При ситуацията останаха съмнения за засада на Бензема, но такава в крайна сметка не бе отсъдена и изравнителният гол бе факт.

В 34-ата минута Бетис бе много близо до втори гол, но след удара с глава на Емануел Игиебор топката срещна напречния стълб. Лука Модрич пък направи пропуск за Реал Мадрид, а до края на първата част добри ситуации за гостите пропиляха Хуанфран, Хавиер Матия и Емануел Игиебор. Краят на първото полувреме дойде при резултат 1:1.

През втората част Реал Мадрид доминираше и имаше доста положения пред вратата на противника. Още в 46-ата минута Кристиано Роналдо отново нацели гредата, този път напречната. Последваха пропуски на Роналдо, Бензема и Марсело. В 59-ата минута удар на Бензема бе спасен от Стефан Андерсен. Между 65-ата и 67-ата минути Кристиано Роналдо пропиля цели четири възможности, като при три от ситуациите вратарят на гостите отрази. В 70-ата минута отново Роналдо можеше да вкара, но Андерсен за пореден път спаси. Емануел Игиебор стреля неточно с глава, а малко след това се стигна до нов пропуск на Роналдо, както и на Анхел Ди Мария.

Реал Мадрид достигна до второто си попадение в мача в 86-ата минута, когато Марсело центрира в наказателното поле, а Иско засече с глава, пращайки кълбото зад Стефан Андерсен.

Така Реал Мадрид спечели мача с 2:1 и стартира новия сезон в Ла Лига с успех. В следващия кръг на испанското първенство „кралския клуб” е гост на Гранада. Бетис пък приема на свой терен Селта Виго.

Състави:

Реал Мадрид: Лопес, Рамос, Пепе, Марсело, Карвахал, Модрич, Йозил (Ди Мария 69), Кедира (Касемиро 55), Иско, Роналдо, Бензема (Мората 81);

Бетис: Андерсен, Перки, Начо, Чика, Пауляо, Верду (Родригес 79), Матия, Игиебор, Мабвати (Хуан Карлос 62), Молина, Хуанфран (Вадийо 69).