3. Титуляр на Байерн претърпя операция

Титуляр на Байерн претърпя операция

Александър Павлович счупи ключицата си при победата с 4:0 над Щутгарт

Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) Александър Павлович е претърпял операция, след като счупи ключицата си при победата с 4:0 над Щутгарт в събота вечер, съобщи клубът от Бундеслигата.

Павлович напусна терена контузен още в началните минути на срещата, след като се приземи тежко върху рамото си. Травмата ще извади германския национал от игра за "следващите седмици", информираха от Байерн.

От клуба добавиха, че прегледът след мача е потвърдил контузията, а Александър Павлович е претърпял успешна операция тази сутрин.

Това е пореден удар за 20-годишния полузащитник, който е смятан за един от най-ярките млади таланти на германския футбол.

Павлович беше част от националния състав на Германия за Евро 2024, но отпадна от списъка поради заболяване само четири дни преди началото на турнира.

За Байерн Мюнхен предстои гостуване на Барселона в Шампионската лига в сряда.

Според букмейкъра 8888.bg домакините имат леко предимство преди сблъсъка. Шансовете за победа на Барса са 41,3%, за равенство - 24,2%, а за успех на баварците - 34,6%.

Очакват се много попадения на „Камп Ноу“. Възможността срещата да завърши с „над 2,5 гола“ е 74,1%, а тази граница да не бъде премината - 33,3%, смятат от 8888.bg.