3. Суарес постави „гражданите” на колене преди реванша на „Камп Ноу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси изпусна дузпа, Сити доигра срещата с 10 човека

Барселона спечели първата си 1/8-финална битка в Шампионската лига, след като стигна до успех с 2:1 като гост на Манчестър Сити. Луис Суарес отбеляза и двата гола за каталунците, а попадението за домакините бе дело на Серхио Агуеро.

„Гражданите” доиграха срещата с човек по-малко, след като Гаел Клиши бе изгонен в 74-тата минута, след като получи доста пресилен втори жълт картон. Лионел Меси пък пропусна дузпа в добавеното време на двубоя.

Барселона започна вихрено двубоя, като още от началото набута „гражданите” в собствената им половина. Още в 12-ата минута Суарес можеше да открие резултата, но ударът му мина покрай вратата.

Четири минути по-късно обаче уругвайският нападател не сгреши. Суарес се възползва от грешка на Венсан Компани в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката по диагонала, неоставяйки никакъв шнас на Джо Харт.

Малко по-късно отново Суарес бе изведен сам срещу стража на домакините, но този път Харт спаси. Но отбраната на Сити продължи да прави грешки и в 30-ата минута Суарес отбеляза нов гол, с който направи резултата 2:0. Алба центрира отляво, уругваецът се измъкна от отбраната на Сити и отблизо отбеляза втория си гол в мача.

Две минути след втория гол на Барса Неймар бе изведен сам срещу Харт, успя да го прехвърли, но ударът му бе много слаб, топката бе догонена от Компани, който изчисти малко преди голлинията.

Минута преди края на първата част пък Дани Алвеш нахлу по дясното крило и отново прехвърли Харт, но топката кацна върху напречната греда.

През втората част „гражданите” излязоха преобразени. Упражниха натиск и още в първите минути създадоха няколко опасни ситуации, но удар с глава на Джеко попадна право в ръцете на Тер Щеген, а Агуеро стреля покрай вратата.

Все пак, натискът на домакините даде резултат и в 69-ата минута Агуеро намали. Гаел Клиши открадна топката от Меси, пусна я към Давид Силва, който изведе аржентинеца в перфектна позиция. Агуеро избяга от защитата на Барса и заби топката по диагонала в горния десен ъгъл на Тер Щеген.

Точно когато тимът на Мануел Пелегрини изравни играта и търсеше втори гол, „гражданите” останаха с човек по-малко. Гаел Клиши бе изгонен, след като получи втори жълт картон. Френският бранител не успя да играе с една топка, докосна леко Дани Алвеш, бразилецът падна театрално на тревата и Феликс Брих изгони Клиши.

В последната минута от редовното време гол на Лионел Меси бе отменен поради засада. Аржентинецът все пак получи възможност да се разпише, след като в добавеното време бе отсъдена дузпа за Барселона. Сабалета събори Меси в наказателното поле. Аржентинецът застана зад топката, но Харт спаси удара му, а при добавката Бълхата прати топката покрай вратата.

Така, Барса взе минимален аванс преди реванша на „Камп Ноу” на 18 март.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)