3. Скандална победа на Барселона (КЛАСИРАНЕ)

Скандална победа на Барселона (КЛАСИРАНЕ)

Отборът на Меси е на върха с 25 точки

Барселона победи гостуващия тим на Малага с 2:0 в среща от деветия кръг на Примера дивисион.

Първият гол падна още във втората минута, а до този момент гостите не бяха пипнали топката. Тя напусна очертанията на терена, но това не бе видяно от главния съдия и Люка Дин центрира, а Жерард Деулофеу засече с пета отблизо за 1:0. Въпреки протестите голът беше зачетен.

Каталунците продължиха да имат инициативата и след гола, търсейки удвояване на аванса си, но не създадоха чисто голово положения. В 29-ата Хуан Карлос центрира отляво, а Гонсало Кастро от гостите се отскубна от опеката на двама и шутира покрай вратата. В последните минути преди почивката андалусци дори играеха по-често с топката пред вратата на Марк-Андре тер Щеген.

В началото на втората част пропуски направиха Роберто Росалес от гостите и Лионел Меси. В 56-ата минута домакините все пак удвоиха преднината след шут на Иниеста и отклонена топка от крака на защитник.

В 67-ата минута Юмтити се подхлъзна и Кеко от гостите шутира, но нацели лицето на Дин. Четвърт час преди края Луис Суарес пропусна сам от близка дистанция. Малко след това Луис Ернандес отправи удар с глава и топката почти облиза гредата от външната страна.

След победата си Барселона е на върха с 25 точки. Малага остава на дъното само с една точка.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи