3. Щутгарт вкара 7 на Борусия (М), Майнц би Вердер и оглави класирането в Бундеслигата (вижте видео от мачовете)

Байерн (Мюнхен) с нулево домакинско равенство срещу Кьолн, Мицански отново не игра за Кайзерслаутерн

Германският шампион Байерн (Мюнхен) спечели само точка от наглед лесното си домакинство на Кьолн от четвъртия кръг на „Бундеслигата”. Възпитаниците на Луис ван Гаал имаха игрово предимство през по-голямата част от мача, но стигнаха до едва петата си точка през сезона след 0:0.

Междувременно Павел Погребняк записа хеттрик за час игра при разгромната победа на Щутгарт със 7:0 срещу Борусия (Мьонхенгладбах). Киприян Марика, Кузманович, Недермайер и Делпиер също се разписаха за домакините.

Донякъде изненадващо поражение у дома претърпя съставът на Вердер, който загуби в Бремен с 0:2 от Майнц 05. Точни за гостите бяха Марсел Рийзе и Шюрле, разписали се съответно в 53-ата и 61-ата минута, а след този успех Майнц оглави подреждането със стопроцентов актив от 12 точки след 4 кръга.

Волфсбург не допусна изненада и надделя с 2:0 над гостуващия Хановер 96. Резултатът в мача бе открит от новото попълнение Диего, който бе точен 10 минути след подновяването на играта за втората част,а в 68-атса минута обичайният заподозрян Един Дзеко оформи крайното 2:0.

В другата среща от днешния ден Кайзерслаутерн, без своя български нападател Илиян Мицански, направи равенство 2:2 у дома срещу Хофенхайм след два гола на своя нападател Ервин Хофер (’46 и ’75) и попадения на Лиуз (’39) и Сигурдсон (’77) за гостите.