3. Шалке спаси кожата в края – 2:2 с „малката Борусия” (видео)

Шалке спаси кожата в края – 2:2 с „малката Борусия” (видео)

Отборът на Шалке се спаси от нов грандиозен провал в последните минути на двубоя с Борусия (Мьонхенгладбах), когато се добра до равенство 2:2

Отборът на Шалке се спаси от нов грандиозен провал в последните минути на двубоя с Борусия (Мьонхенгладбах), когато се добра до равенство 2:2. Срещата се игра на стадион „Фелтинс Арена” и бе от програмата на 6-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят започна ужасяващо за Шалке, след като още в 15-ата минута Даемс изведе гостите напред след точно изпълнена дузпа. В самия край на полувремето, в 43-ата минута, Брадли попари за втори път трибуните на „Фелтинс Арена”, след като бе изведен на изгодна позиция от Маркс.

През втората част домакините се вдигнаха на щурм и в 52-ата минута намалиха резултата, когато Мертазакер свали с глава за Хунтелаар, а бившият нападател на Милан вкара втория си гол с екипа на Шалке. В самия край на двубоя, легендата на Реал (Мадрид) Раул, който дойде при „кралско-сините” през това лято, извади от калта своите съотборници изравнявайки за 2:2.

До края на срещата нови голове нямаше и така двата тима Шалке и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха наравно 2:2.

След този хикс домакините от Шалке се намират на 16-о място във временното класиране с актив от 4 точки. Гостите от Борусия пък са 15-и с 5 спечелени точки.