3. Шалке с нов провал – 0:1 от Леверкузен (видео)

Шалке с нов провал – 0:1 от Леверкузен (видео)

"Кралско-сините" имаха страхотен малшанс и удариха цели три греди

Смятаният за фаворит за титлата, преди началото на сезона, Шалке записа поредна загуба, след като отстъпи с 0:1 на Байер Леверкузен. Срещата се игра на „Фелтинс Арена” и бе от програмата на 10-ия кръг на немска първа Бундеслига.

Двубоят започна скучно, но след първите 20 минути домакините натиснаха и можеха да огорчат „аспирините”. В 20-ата минута Ракитич нанесе първи удар в една от двете врати, но той бе спасен от Адлер. 120 секунди по-късно Хунтелаар стреля силно с глава, ала кълбото срещна напречната греда.

Натискът на „кралско-сините” продължи и в 27-ата минута Учида шутира опасно към Адлер, но топката срещна дясната греда на вратата на „аспирините”. До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна силно за домакините, но в 47-ата минута те отново удариха греда, пак след удар с глава на Хунтелаар. Така се стигна до 65-ата минута, когато Бендер изведе Сам на добра позиция, а вторият хладнокръвно откри резултата – 1:0.

След този гол настроението в играта на Шалке се загуби, въпреки че възпитаниците на Феликс Магат продължиха да натискат. В 73-ата минута Адлер спаси изстрел на Фарфан, а в 80-ата отново се намеси авторитетно, този път след удар с глава на Учида.

До края на мача Шалке така и не стигна до изравнително попадение и така загуби с 0:1 от тима на Леверкузен.

След поражението домакините се намират на предпоследното 17-о място с актив от 6 точки. „Аспирините” пък са 3-и с 18 спечелени точки.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост