3. Шалке отново се издъни, Хамбургер обърна Кайзерслаутерн

Шалке отново се издъни, Хамбургер обърна Кайзерслаутерн

"Кралско-сините" се издъниха жестоко срещу Нюрнберг

Участникът в Шампионската лига Шалке 04 продължава да страда в Първа Бундеслига. "Кралскосините" от Гелзенкирхен допуснаха пето поражение от началото на сезона в Германия.

Този път, в мач от 7-ия кръг, те загубиха с 1:2 като гости от Нюрнберг. Възпитаниците на Феликс Магат завършиха мача с човек по-малко. Втори жълт, съответно червен картон получи халфът Джърмейн Джоунс в 53-ата минута.

Малко след това падна и първото попадение за домакините. Негов автор стана Майк Франтц в 62-ата минута. В 74-ата минута холандският нападател Клаас-Ян Хунтелаар изравни резултата, но шест минути преди края капитанът на Нюрнберг - защитникът Андреас Волф донесе победата на тима си.

Шалке 04 продължава да заема предпоследното 17-о място в класирането с едва 4 точки, но последният в момента Щутгарт има шанс да изпревари тима на Магат.

В друг двубой от кръга, Хамбургер обърна Кайзерслаутерн с 2:1, а Илиян Мицански не игра.

Футболистите на Хамбургер буквално проспаха началните минути на мача и в 3-ата минута вече бяха догонващи в резултата. Сърджан Лакич продължи да демонстрира силната си форма през този сезон и с чудесно изпълнен пряк свободен удар от 17 метра маркира петия си гол за сезона.

След попадението домакините заиграха доста изнервено и с много грешки при изграждането на играта, а в 11-ата минута Елжеро Елиа за малко да си вкара автогол.

Девет минути по-късно вратарят Франк Рост подаде топката право към Иличевич, но прехвърлящщият му удар се приземи на напречната греда. За Хамбургер Рууд ван Нистелрой пропусна да изравни в 28-ата минута, когато бе оставенн напълно непокрит. В 42-ата минута малко остана да се стигне до втори гол за Кайзерслаутерн, когато при центриране на Кристиан Тиферт Амедик беше оставен абсолютно непокрит, но ударът му с глава мина встрани.

През второто полувреме положението се запази - Хамбургер се опитваше да напада, но "червените дяволи" се защитаваха добре и не допускаха съперника си на опасни позиции. В 58-ата минута Гойко Качар изпробва рефлексите на вратаря на Кайзерслаутерн Зипел с удар отдалеч, той обаче не се оказа проблем за стража.

На другата врата Валх внезапно се озова сам срещу Рост, но ударът му от 15 метра мина високо над вратата. В 69-ата минута обаче домакините най-после стигнаха до изравнителното попадение. След хубава комбинация отляво Елиа подаде към Зе Роберто и той с прецизно центриране намери Качар, който с глава направи 1:1.

До края на мача възпитаниците на треньора Армин Фее натиснаха в опит да стигнат до трите точки и бяха възнаградени в 84-ата минута. Джонатан Питройпа надбяга Йесен отдясно и центрира към Ерик Максим Чупо-Мотинг, за когото остана само прати топката зад голлинията.